Waarland, 16 september 2007. Geraadpleegde bronnen: in de vergadering te komen tot een zelfstan dig schoolbestuur. Vanaf de oprichting van de school op 1 juli 1924 fungeerde het Kerkbestuur tevens als Schoolbestuur. De stem van de pastoor was, mede omdat hij voorzitter was, binnen dat bestuur in veel opzichten een beslissende factor. Tijdens de bedoelde vergadering was de parochie herder niet aanwezig. Desgevraagd deelde meester De Heij mee, dat hij hierover met pastoor had gesproken en deze was er niet tegen. Besloten werd dat de voorzitter en de secretaresse eens met pastoor hierover zouden gaan praten. In dezelfde vergade ring kon men voor het eerst kennis nemen van vergelijkende cijfers die met toelatings examens door leerlingen van verschillen de scholen waren behaald. Met trots kon gemeld worden, dat de Waarlandse scho lieren ruim boven het gemiddelde hadden gepresteerd. Bijzonder is te vermelden dat mevrouw De Heij en mevrouw Nuchelmans in die jaren verschillende keren fungeerden als inval kracht, waarbij het Oudercomité zorgde voor passende hulp in de huishouding. Een tragisch dieptepunt in 1963 was het overlijden van meester Min, waarmee de school een goede leerkracht verloor. De leerlingen van zijn laatste klas, collega’s en leden van het Oudercomité gingen met een bus naar Bergen waar hij werd begraven. Een half ei Terugkerend naar het bijkans eentonige verhaal over de bouwplannen zijn we aangeland in het jaar 1964. Op 24 mei - Regio-Archief te Alkmaar. - Archief Parochie H. Wulfram. - Archief gemeente Harenkarspel. - Waarland van Toen, deel II, Arie Groen. - Bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Sint Janschool. van dat jaar ging er voor de zo veelste keer een aanvraag weg met het verzoek om op de urgentielijst voor bouwvolume te komen. Het pakket met toelichtingen, dat daar bij vergezeld ging, woog bijna 1 kilo. Op 9 februari 1965, bijna negen maanden later, kreeg B en W een vertrouwelijk schrijven van Rijks- school Toezicht, Inspectie Den Hel der waarin deze berichtte, dat het in de bedoeling ligt, dat er in Waar land een nieuwe lagere school met 4 lokalen zal worden gebouwd waarvoor urgentie zal worden ver kregen. Verzocht werd binnen 14 dagen mee te delen of de gemeente hiermee akkoord kon gaan. Een gro ter aantal lokalen was niet mogelijk. In een spoedoverleg tussen B en W en schoolbestuur kwamen deze al snel tot de conclusie, dat onder het motto beter een half ei dan een lege dop men voorlopig genoegen zou nemen met 4 lokalen. Met deze keuze was de eerdere voorspelling van burgemeester Nolet bewaarheid. Op 9 maart 1965 volgde de formele bevestiging aan het schoolbestuur, waarin namens de Staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen werd meegedeeld, dat op de urgentielijst scholenbouw lager onderwijs, ten behoeve van uw bestuur is opgenomen de bouw van een R.K.-school voor gewoon lager onderwijs te Waarland met 4 lokalen. Er zal een zucht van verlichting zijn geslaakt door alle betrokkenen, want er kon ein delijk worden gebouwd én met de ver wachting dat na de bouw van 4 lokalen een vervolg nooit meer zo lang op zich zou laten wachten. I De overvolle klas van I meester Blok, 26

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 26