25 gering dat deze een bezetting van een klas van normale omvang niet toelaten. Op grond van het bovenstaande keur ik deze school af voor het geven van on derwijs met ingang van de zomervakantie. Het leerlingenaantal in de lokalen moet binnen 2 maanden na dagtekening van deze brief zijn gebracht op een voor deze lokalen toegestaan aantal leerlingen. In de praktijk werd de soep niet zo heet ge geten, maar de dreigende sluiting gaf het schoolbestuur een extra pressiemiddel naar de overheid. Zo kon gemakkelijk een afspraak worden gemaakt met gede puteerde Th. Laan. Ook de pers begon zich voor de school te interesseren. Grote artikelen verschenen in het Noord- Hollands Dagblad met koppen als: Moet onderwijzer kinderen na de vakantie het bos in sturen? en Waarlanden school wordt gesloten. Weggegooid geld Al deze publiciteit had in eerste aanzet een onbedoeld neveneffect, want tot ver bazing en verrassing van De Heij kreeg hij onverwacht de Hoofdbouwkundige Inspecteur van het Lager Onderwijs op bezoek. De man schrok van het ver waarloosde schoolgebouw, waaraan de gemeente gedurende acht j aren slechts het allernoodzakelijkste onderhoud had gepleegd. De gemeente kreeg in stevige ambtelijke bewoordingen het verwijt, dat zij het onderhoud schromelijk had verwaarloosd en vervolgens eiste de In- De gemeenteopzichter had een kostenbegroting gemaakt en kwam op een eerste ra ming vanƒ35.500.-. Met dit bedrag konden het binnen- en buitenschilderwerk, nieu we kozijnen voor drie loka len en het vernieuwen van de complete elektrische instal latie worden betaald. Evenals nieuwe plafonds in twee lokalen en linoleum voor de kale houten vloeren. Uiteindelijk was met deze opknapbeurt een bedrag gemoeid van circaƒ75.000.-. specteur dat nog vóór het toekennen van bouwvolume de bestaande school een goede opknapbeurt moest hebben! De gemeente zat er behoorlijk mee in haar maag. Als er immers op korte termijn bouwvolume werd toegekend, zou dit toch weggegooid geld zijn? De burge meester had inmiddels blijkbaar signalen gekregen dat er een kleine kans aanwezig leek, dat binnen afzienbare tijd bouw volume zou worden toegekend voor vier klassen. Dat betekende dat de oude school nog een reeks van j aren dienst moest doen. In deze opzet kwam de zaak in de raads vergadering van 30 juli 1964 aan de orde. Boven het gemiddelde Opvallend in de notulen van het Oudercomité is het ont breken van enige discussie over de voortgang van de bouwplannen dan wel over de erbarmelijke staat van het schoolgebouw. Slechts in de vergadering van 3 oktober 1962 vroeg men naar het schoolplan, waarop pastoor Breedveld (de opvolger van pastoor Buurman per 15-09- 1961): zegt dat al het mogelijke is ge daan, wat er gedaan kan worden! Verder werd er volgens traditie gesproken over schoolreisjes en sinterklaasfeest. Een heikel punt bleef het subsidiëren van huishuur en reiskostenvergoeding. Zo verzuchtte de notuliste, toen een vader, namens zijn pas aan de school benoemde dochter, reiskos tenvergoeding vroeg wij zijn er van over tuigd dat er geen eind aan komt. Nieuw in die jaren was de klacht van de leer krachten het lange TV kijken, dat zeer nade lig is voor het leren. Het zal niet de laatste keer zijn geweest dat deze klacht werd geuit. In 1963 kwam voor het eerst het voorstel I Een ouderavond in de I oude school.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 25