Het onderwijsteam uit 1959. V.l.n.r: Meester Witte, Min, de Heij, Huijbers, Reesink, Van Elde- ren, Grooteman. Inzet Hoevers en Dekker De inspecteur van het Lager Onderwijs Inspectie Den Helder, de heer A. Hoevers, spande zich eveneens in voor de school. Hij vroeg B en W van Harenkarspel op de kortst mogelijke termijn een rapport in triplo te zenden van een technisch deskundige, bijvoorbeeld de ge meente architect, over de situatie waarin de school verkeert. Het rapport dient ter onderstreping van de door mij aan te voeren motieven om de bedoelde school zo spoedig mogelijk op de lijst van urgentie geplaatst te krijgen. De inspecteur kreeg zijn rapport per kerende post toegestuurd. Het Hoofd Bouw- en Woningtoezicht in Harenkarspel, W. Dekker, had voor zijn rapport twee pagina’s nodig om alle gebreken en tekort komingen op te sommen. De man kementen aan de buitenkant varieerden van lekkende daken tot verrotte kozijnen en deuren, 2) In de praktijk geven ze er blijk van, dat het hun ernst is dit niet bij goede voorne mens en plannen te laten. 3) De deplora bele toestand van het gebouw, het afschu welijk tekort aan ruimte verhindert een volle ontplooiing van hun activiteit. Bij een betere outillage zouden, zelfs met minder energie, vaak betere resultaten kunnen worden geboekt, w.g. C.E.M. Schutijser van scheuren in gevels tot ondeugdelijke rioleringen. Ook over de binnenzijde kon hij niets positiefs vermelden. De vloeren van alle lokalen moesten worden vernieuwd, alle closetinstallaties en fon teinbakjes waren praktisch onbruikbaar, de hele sanitaire- en de elektrische instal latie verkeerden in zeer slechte staat. Het is maar een willekeurige greep uit het rapport. De eindconclusie van Dekker was duidelijk: Afgezien van het feit dat uitbreiding op het onderhavige terrein niet mogelijk is, zijn de kosten om deze school op een bepaald peil te brengen, onevenredig groot in verhouding tot het geen hierdoor bereikt kan worden. Een betere oplossing lijkt mij in dit geval, op I 'Schimmel op de I muren. ri 'i 23

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 23