21 In de vergadering van januari 1959, nu met meester De Heij, was het geld voor het schoolreisje weer een belang rijk onderwerp. Nu kwam het be sluit om een huis-aan-huiscollecte te houden door oudercomité en on derwijzers. Speciaal tekende de no- tuliste hierbij aan: dat ook Juffrouw Kuijs, het Hoofd van de Kleuter school, hieraan moest meewerken. Parochianen zonder schoolgaande kinderen zouden gevraagd worden donateur te worden. In diezelfde vergadering deelde meester De Heij mee dat de grote vakantie dit jaar begon op 17 juli. Er ontspon zich een levendige dis cussie: dat komt slecht uit vanwege het aardappelen seizoen. Na veel heen-en-weer gepraat zou De Heij zijn best doen om het op de 14e te krijgen, maar het zou ten koste gaan van de paasvakantie. Het was een eerste ervaring voor het nieuwe Hoofd hoe belangrijk en invloedrijk de tuinders binnen de Waarlandse gemeenschap waren. handelden meestal over de financiering van het schoolreisje en de viering van het sinterklaasfeest. Zo werd in 1955, nog ten tijde van meester Raas, besloten een kerkdeurcollecte voor dat doel te houden door onderwijzers en comitéle- den, waartoe allen bereid waren! In die zelfde vergadering meldde pastoor, dat hij tot zijn schrik niet in alle klassen een Mariabeeld had aangetroffen. Mijnheer Pastoor gaf opdracht aan de onderwijzers een behoorlijk beeldje te kopen. Joris Driepinter In de septembervergadering van 1959 discussieerde het Oudercomité langdurig over de invoering van schoolmelk. In eerdere vergaderingen had men aange geven het nut er niet van in te zien: Ze krijgen allemaal thuis genoeg melk te drinken, was het standpunt. Het was wél de tijd waarin melk drinken als heel ge zond werd beschouwd. Drink de man driekwart kan, was zo’n bekende slogan uit die tijd. Kinderen konden M-brigadier worden door drie glazen melk per dag te drinken. Een tweede slimme reclameactie volgde met Joris Driepinter. Volgens het foldermateriaal, dat meester De Heij had meegenomen, zou de gemeente subsidie kunnen geven voor de invoering van schoolmelk. Het resultaat was negatief, want wij zitten er altijd mee, dat de ge meenteraad naar voren brengt, dat ze het dan aan alle scholen moeten geven in de gemeente. In de vergadering besteedde men ook aandacht aan het afscheid van Corrie van Ophem. Er werd haar een aan denken gegeven voor de vele handwerk lessen die ze aan de kinderen gegeven heeft. Op de vraag wie er nu is om hand werkles te geven, zei meester De Heij, dat er een Juffrouw uit Den Helder is be noemd. Opvallend is dat haar reiskosten ten laste van het Oudercomité kwamen. Schooltijden Een forse aanvaring tussen ouders en leerkrachten speelde zich af in november 1959. De onderwijzers stelden dat de kinderen in de ochtenduren beter gecon centreerd waren en de inhoud van de lessen beter in zich opnamen. Meester De Heij vroeg of het niet mogelijk is dat de school om 12 uur uitging en dan weer om half twee te beginnen. Het Oudercomité durfde de confrontatie blijkbaar niet aan, want zonder enige discussie werd kortweg genotuleerd: daar zal op de ouderavond over gesproken worden. Tijdens de ouderavond accepteerden de aanwezigen zonder al teveel protest de gewijzigde schooltijden. Hiermee was het pleit nog niet beslecht. Op 14 maart 1960 kwam het Oudercomité in spoed zitting bijeen. De voorzitter merkte op, dat we bij elkaar gekomen zijn om over de schooltijden te spreken, omdat daar buitenom nogal commentaar over gege- I ‘Lekkende I plafonds.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 21