Schoolreisje van de zesde klas in 1961. Bovenste rij v.l.n.r: Tinie Jonker, Gré Bakker-Blokker, Jannie Zutt, Trudie Stoop, Riet Wever-Appel, Marjan Masteling, Tinie Leering, Willie Pancras, Gonnie Sneek, Tinie Dekker, Nic Volkers, Peter Bruin Jz., Sjaak Bakker, Mats Lantman, John Groen, Ton Duimel, Gerard Zutt, Gert Dekker, Harrie Bekker, Marian Lantman, Hannie Blaauw, Nel Groen, Ria Bruin, Lia Groen, Ria Bakker, meester Huijbers, Ineke Bruin, Trudie Houtman, Lia Betjes. Gehurkt v.l.n.r.: Bert Groen, Marian van der Gulik, Jan Groen, Koos Pankras, Sjef de Heij, Joop de Waard, Gerard Pater, Arie Bruin, Jack Broersen, Siem Dekker, Henk Schuijt, Peter Bruin Az., Arie Boekel, Dick Bruin, Nico Houtenbos, Siem Bruin, Adrie Agenant, Piet Bruin, Wil Blaauw. Bouwbedrijf D. van der Gulik bouwde voorƒ24.600.- de lokalen en met de rest van het geld werd de inrichting betaald. Met de bouw van deze noodlokalen was de ergste nood aan ruimte gelenigd. De school telde nu acht klassen. Het bestuur realiseerde zich dat de nieuwe achtklassige school al op korte termijn voor het almaar toenemende aantal leerlingen onvoldoende zou zijn. In 1956 bezochten 266 leerlingen de school, in 1958, ondanks vertrek van 15 leerlingen wegens emigratie, al 289 en in 1962 zouden dat er 304 worden. Deze laatste prognose had pastoor Buurman ver zameld aan de hand van het doopboek van de parochie. Hij hield er ook rekening mee dat de 7e en 8e klas in 1962 volgens de nieu we Lager Onderwijswet van minister Cals, zouden verdwijnen. Besloten werd een aanvullende aanvraag bij de gemeente in te dienen, waarin het bestuur verzocht de bouwaanvraag te wijzigen van een acht- naar een tienklassige school. Als belangrijk ste argument hanteerde men: Zoals thans reeds bekend is gemaakt, wordt de leer- lingenschaal in de komende jaren in drie trappen verlaagd van 45 naar 35 kinderen per klaslokaal. Wanneer deze verlaging ge heel is doorgevoerd, betekent het, dat er negen leerkrachten aan de school verbon den dienen te zijn. Het aantal leerkrachten is thans acht, zodat nu reeds acht lesloka len en een vaklokaal benodigd zijn. De Inspecteur van het Lager Onderwijs achtte de motieven zeer juist, zo blijkt uit een brief aan B en W, en ondersteunde het verzoek van harte. In tegenstelling tot het besluit van 1956 gingen de raadsleden in de vergadering van 12 juni 1959, nu onder leiding van burgemeester V.M.Nolet, unaniem akkoord. Hiermee hadden het schoolbestuur en het schoolhoofd een hindernis van formaat genomen op weg naar een nieuwe tienklassige school. Vakantie en aardappelrooien Op het pad van de nieuwe hoofdonder wijzer kwamen in die beginjaren ook hindernissen van een ander formaat voor. De vergaderingen van het Oudercomité 20

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 20