Woord vooraf Wij ontvingen: Joop Zutt, voorzitter. 1 Hierbij hebt u de 3 T’ aflevering van ons historisch magazine Toendertoid in han den gekregen. Bijna gebruikelijk is het een dik nummer met lezenswaardige arti kelen over Waarlands geschiedenis. Het zijn ook deze keer vooral artikelen over het recente verleden. Veel Waarlanders hebben nog goede herinneringen aan De Cromico s. Nic Slagter beschrijft in een uitvoerig artikel zowel de laatste succesvolle periode als de neergang van deze vereniging, die maar korte tijd heeft bestaan. Een verrassende beschrijving treft u aan, handelend over de levens van de eerste twee Waarlandse priesterzonen. Pater Aldert Stam was als missionaris werk zaam in donker Afrika. Pater Piet Jong kind werd op zijn beurt leraar in België. Het contrast tussen beide paters is groot: een leven in armoede en een bourgon- disch leven. Daarnaast vindt u het vervolg van de serie over het Lager Onderwijs, evenals de vaste rubrieken, zoals: het dagboek van Trientje Ruiter, het nieuws van vijftig jaar geleden en de beschrij- - G. Bruin: kaart Smuigelpolder. - P. Koppes: Onderdelen van een neergeschoten Engels vliegtuig en krantenartikelen. - Redactie W4: Alle W4’s vanaf september 1972 - juli 2007. - M. Swinkels-Blaauw: parochieboekje. - S. Wijnker: foto’s. Alle gevers hartelijk dank. Heeft u materiaal dat u aan onze Stichting wilt schenken? Neem dan contact op met Jeanet Street, 0226-421574. ving van een weg in Waarland. Met el kaar zal dit nummer van Toendertoid u weer enkele uurtjes leesplezier kunnen bezorgen. Bladert u ook wel eens terug in een van de dertig eerdere uitgaven van Toender toid Vast wel. Dan zal het ook u zijn opgevallen hoe in de loop der jaren de lay-out van ons magazine is veranderd. Wanneer u nog eens kritisch kijkt, dan valt het op dat we vooral wijzigingen hebben doorgevoerd na verschijning van tien nummers. De afgelopen jaren hebben we vaak complimenten gekregen over de redactie en vormgeving van Toendertoid. Toch waren we van mening, dat we bij het uitgeven van nummer 31 - dus weer na tien nummers - enkele aanpassingen in de vormgeving moesten doorvoeren. Het zijn slechts kleine veranderingen, maar we vertrouwen erop hiermee ons blad nog beter leesbaar te hebben ge maakt. Graag horen wij uw mening.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 1