Waarland, augustus 2007. 18 Te gast bij Piet en Nel Nieuwboer-van Baar. Links Piet Nieuw boet en aan het hoofd van de tafel pater Jongkind. blijven, hoor. En ik ben zeker, dat het in de smaak valt van de grote Meester, in wiens dienst we allen staan. ’t Is zondagmorgen half elf. Jullie zijn bij Fien en Jo aan de koffie. En wanneer jullie dinsdagmorgen mijn brief krijgen, zit Piet in Purmerend en Nel... is ook mee, sinds de nieuw ontdekte klassezaak. hij meestal een bedankbrief. Eén uit 1980 is bewaard gebleven, ’t Gevoel dat je niet alleen staat, dat je je omringd weet door mensen, die met je meeleven. Twee prachtige maanden dat jullie me zomaar in je eigen familieleven hebt opgenomen. Daar zal ik jullie altijd erg dankbaar voor Geen eigen kamer meer Op 1 september 1975 ging pater Wulfram met pensioen, hij was toen bijna 68 jaar. Bronnen: - Paters Assumptionisten te Leuven, L. Augustijns. - Paters van de H. Geest te Gennep, M. Wilson. - Regionaal Archief Alkmaar. Met dank aan: H. Duimel, A. Groen, N. Nieuwboer-van Baar en de fam. Stam. Hij bleef bij de familie in Brussel wonen en hield eens in de week contact met de congregatie. Tien jaar later werd hij opge nomen in een ziekenhuis. Door zijn bour- gondische levensstijl had pater Jongkind verschillende ongemakken gekregen en moest vele kilo’s afvallen. Daarna is hij verhuisd naar een rusthuis in Rillaar. In zijn eigen ka mer aan de Nieuw- boerweg kon hij niet meer terecht, omdat Piet en Nel naar de Rozen straat waren ver huisd. Mogelijk ook een reden dat hij vanaf 1985 niet meer in Waarland is geweest. Op 11 maart 2000 overleed Pieter Jongkind. Hij is be graven op het Ab dij kerkhof te Leu ven. Zijn bericht van overlijden is een laatste herinne ring aan professeur Jongkind: de twee de Waarlandse priesterzoon.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 18