7 Suze Zutt-Schuit en neomist Jan Zutt. 15 juni Met hun kinderen Tine, Frits, Piet, Henk, Jan, Ank en Marjan vieren F. Masteling en B. Masteling-Bruin hun 25-jarig huwelijks feest. Receptie ’s middags half 5 tot 6 uur in café W. Jonker. 15 juni Begeleid door bruidjes, misdienaars en acolieten betreedt neomist Jn. Zutt de kerk, waar hij zijn eerste plechtige H. Mis zal opdragen. Hij wordt geassisteerd door pastoor Buurman en de kapelaans Vrie- zekoop en Van der Heyden, die tevens de feestpredikatie uitspreekt. Tijdens de of ficiële receptie in de versierde toneelzaal wordt het woord gevoerd door kapelaan Zaal, die het parochiecadeau aanbiedt. ’s Middags om vier uur wordt een plechtig danklof gecelebreerd. Het kerkkoor en de zangvereniging brengen het oratorium Priesterglorie ten gehore, waarmee dit mooie priesterfeest wordt besloten. 20 juni De bejaarden uit Harenkarspel was het voorrecht te beurt gevallen om door H.M. de Koningin op paleis Soestdijk te worden ontvangen. Niet alleen mochten de voertuigen, waarin de bejaarden wa ren gezeten door de poort de paleistuin inrijden tot voor het bordes, aan de voet waarvan H.M. de Koningin stond, maar bovendien werden de oudste deelnemers, de 85-jarige mevr. Roos-Borst uit Dirks- horn en de 84-jarige Aris Doodeman uit Waarland, in de gelegenheid gesteld om een ongedwongen gesprek met Haar te voeren. De ontmoeting, waarbij Aris Doodeman de hand reikte aan H.M. de Koningin met de hartelijke woorden GoeiendagMajesteit, en de groeten van mijn vrouw, was indrukwekkend door de hartelijke eenvoud en gewone wijze van doen, waarmede H.M. de Koningin de tijd nam om honderd uit te praten met de oudjes. En al die tijd hield H.M. de Ko ningin de anjers, die mevr. Roos met een Kijk eens wat ik meegenomen heb had overhandigd, gedurig op haar arm. Voor de oudjes iets onvergetelijks. 25 juni De tuinders C. Volkers en C. Hoebe zijn voornemens hun oude huizen te vervangen door aan de eisen van de tijd voldoenende woningen. De Minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid heeft in beide geval len een krotopruimingstoeslag toegekend. 25 juni Op het een dezer dagen alhier gehouden examen behaalden de navolgende personen het EHBO-diploma: Mevr. Schockman- Hovius, Mw. Zutt-Dekker, de dames Gaath Bruin, Jo Groen Ld., Gré Mul, Bets Groen, Lies Stoop, Jo Kuijs, Nel Kuijs, Vera Stoop en Riet de Waard, alsmede de heren Mart. Bruin Jz., Lou Kok en Piet Koppes. De cursus werd gegeven door dokter J.C.A. Hageman van Oude Niedorp. 30 juni ’s Avonds om 7 uur speelt Con Zelo 1 in de tweede afvalronde van het Gouden Kruis tegen Alkmaarse Boys 2. Dit is voor Con Zelo een onbekende, doch het zal er zeker om spannen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 7