Noord-Hollands Dagblad 6 maart 1957. 5 De brand was in de bovenwoning ont staan en vervolgens doorgedrongen in de hooiberging, waar de vlammen gretig voedsel vonden. Binnen tien minuten stond de hele zaak in lichter laaie. Het was dui delijk dat de vijf minuten later arriveren de brandweer van Oude Niedorp de boer derij niet meer zou kunnen redden. Wel slaagde ze erin het achter het boerderij tje staande stenen schuurtje te behouden. Tijdelijk werd ook nog meegeholpen door de brandweer van Harenkarspel-Oost. De eigenaren, de gebroeders Doodeman, waren op het moment van de brand niet thuis, maar bevonden zich ergens in de Smeugelpolder, van waar ze per vracht wagen van Tames naar hun ten dode op geschreven bedrijfspand terugkeerden. Ze vonden alleen de muren nog rechtopstaan de. Al het overige was ineengestort. De verzekering dekt de schade. Gelukkig echter bevond zich het vee in een aparte schuur op enkele meters af stand van de oorspronkelijke boerderij. Een deel van het huisraad en enig bedde- goed kon worden gered. Op het terrein merkten we o.m. dokter Hageman op, alsook de manschappen van de politie bordjes met straatnamen binnen afzien bare tijd volgen. 27 februari De afdeling Waarland der KAB houdt een feestavond voor de leden en hun dames. Voorzitter A. Betjes deelt mede, dat beslo ten is, de plaatselijke vrouwenorganisatie KAV te handhaven en deze niet te doen op gaan in een op te richten organisatie, waar bij de vrouwen van alle in deze parochie voorkomende standen, zowel van de LTB, Middenstand als van de werknemers, zich zouden kunnen aansluiten. Daarna volgt de hoofdschotel van de avond: de opvoering van het toneelspel De zon tegemoet door de KAB-toneelvereniging uit ’t Zand. Het stuk in drie bedrijven liet een diepe indruk op de bezoekers na. 12 maart Nadat des morgens pastoor Nic. Buurman het woon- en winkelhuis had ingewijd, welke gebeurtenis in intieme kring gevierd werd, heeft des middags onder grote be langstelling de officiële opening plaats van de nieuwe zaak van de heer G. Lantman aan de Veluweweg 77. Het is een goed geoutilleerde Klim-Op-winkel geworden, met er achter nog een magazijn; voorts is er een apart kantoor voor de posterijzaken, welk kantoor via een loket met de publie ke ruimte is verbonden. Ook is er een tele fooncel gekomen voor publiek gebruik. 30 maart Te koop: Hariejop en een mandenwagen. Jac. Bruin, Kerkweg D49 te Waarland. 1 april Te koop: 150 bak eerstelingen E goede spruit. D. Stoop, Schaapskuilmeer, Waarland. 2 april De pachtkamer bij het Gerechtshof te Arnhem heeft het verzoek van tuinbou wer J.A. Lantman tot verlenging van het pachtcontract voor 1.30 ha tuingrond gelegen achter de r.-k. kerk ingewilligd. Dit betekent dat de heer Lantman het in afwijking van het raadsbesluit mag blij ven gebruiken tot Kerstmis 1960 tegen een huurprijs van f 164.68 per jaar. 5 april Een dezer dagen vond in het Jeugdhuis een ouderavond van de jeugdbeweging plaats welke ten doel had, de ouders te laten zien wat hun jongens en meisjes in clubverband kunnen presteren. Na een toepasselijk openingswoord door de heer J. Zuijdam Jr. werd het zeer gevarieerde programma afgewerkt. Boerderij in Waarland in de as gelegd WAARLAND - Dinsdagmorgen om on geveer kwart voor elf ontdekten enkele mannen, die bij de aardappelopslagplaats Aabeco werkzaam waren, dat uit het dak van het boerderijtje van D. en A. Doode man vlammen sloegen. Zij haastten zich met rasse schreden naar de plek des on- heils, waar moeder de vrouw rustig om het huis liep zonder zich van de brand be wust te zijn. 15 februari In café ‘De Posthoorn’ houdt de afdeling ‘t Veld, Waarland en Nieuwe Niedorp van het Wit-Gele Kruis haar jaarverga dering. De agenda vermeldt onder meer een inleiding over kraamzorgwerk door zuster Bijman, docente van het kraam- centrum Alkmaar, alsmede een praatje door de medische adviseur der afdeling dokter J. Hageman. Voor de bezoekers uit Zijdewind, ‘t Veld en Nieuwe Nie- dorp rijdt een bus. 17 februari In het Jeugdhuis voert de r.-k. jongeren toneelvereniging Jong Leven het toneel spel getiteld Rimboe op; een Indisch drama in vier bedrijven. 19 februari 1956 blijkt voor de r.-k. begrafenisvereniging een zeer gunstig jaar te zijn geweest: er werden slechts zes begrafenis sen verzorgd. Op het einde des jaars stonden 723 contributieplichtige leden ingeschreven. Tij dens de jaarvergadering wordt besloten om de werkwijze, om bij uit vaarten de lijkbaar vóór in de kerk te plaatsen, te handhaven. De suggestie om de vergoeding voor de dragers en voorloper iets te verhogen, wordt op de agenda van de eerstkomende vergade ring geplaatst. De schei dende functionarissen, de heren H. Dekker en A. Doodeman, worden sigaren aangeboden. 25 februari B en W stellen de ge meenteraad voor om op vijf punten aan de rand van het dorp blauwe naamborden met de dorpsnaam te laten plaat sen. Deze borden komen aan de Waarlandsweg, A. Dekkerweg, Nieuwboer- weg, Slootgaardweg en Weelweg. Nu de ruilver kaveling in de Sloot- gaardpolder voltooid is, zal ook het plaatsen van

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 5