NIEUWS VAN VROEGER Jan Dekker 4 Op 25 maart 1957 ondertekenden Frankrijk, de Duitse Bonds republiek, Italië, Nederland, België en Luxemburg het Verdrag van Rome. Hiermee werd de Europese Economische Gemeenschap (EEG) opgericht. Bladerend door het Noordhollands Dagblad van het eerste halfjaar 1957 ontstaat niet de indruk, dat Waarland van deze toch historische gebeurtenis wakker lag. Een indruk van wat er in ons dorp wèl leefde, vindt u hieronder. 50 Jaar geleden. Te koop: Westkade 103a. ‘Later beter ’voor de families Bruin-Schrama, Molenaar-Stoop en Stoop-Stoop. Het pand aan de Westkade 18 is in 1971 gesloopt. 18 januari Een dezer dagen ontvangen de heren J. Bos en N. Zonneveld, respectievelijk firmant en employé van het manufactu- renbedrijf Bosco, het diploma voor de cursus moderne vloerbedekking. 23 januari De gemeenteraad heeft besloten om voor de pachtkamer van het Gerechtshof te Arnhem een proces te voeren tegen tuin der J.A. Lantman te Waarland, teneinde ontbinding van diens pacht te bewerk stelligen. Het gepachte stuk land van 1.30.70 ha achter de kerk werd door de gemeente gekocht van het R.-K. Kerk bestuur, aangezien het benodigd is voor bouwterrein. Tegen de zin van de ge meente heeft hij van de pachtkamer te Alkmaar het recht gekregen om nog tot 1960 het land te huren voor f164.68 per jaar. Wanneer het proces wordt gewon nen moet de grond worden vrijgegeven, waardoor de heer Lantman, die 5 kin deren heeft, waarvan de oudste 9 en de jongste 4 jaar oud is, als zelfstandige tuinder niet langer meer bestaan kan. 24 januari Onder grote belangstelling vindt de her opening van café Stoop plaats. Het café, dat een grondige gedaantewisseling heeft ondergaan, kan nu de toets der kritiek ten volle doorstaan. Het is voor ons dorp een aanwinst een smaakvol café, dat tevens het clubcafé van Con Zelo is, te bezitten. 1 februari De heer M.J.M. Reesink, onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool te Lemelerveld (Overijssel), is met ingang van 1 mei a.s. benoemd aan de r.-k. school alhier. 6 februari De oogstdankdag van de LTB begint met een plechtig gezongen H. Mis. In de toespraak tijdens het aansluitende geza menlijk ontbijt in de grote zaal van het Jeugdhuis spoort de geestelijk adviseur, pastoor Buurman, de leden onder meer aan tot deelname aan de retraite voor de LTB die binnenkort in Bergen wordt gehouden. Uit het jaarverslag van secre taris Jn. Bruin Smz., blijkt dat het begin van 1956 voor de stapelproducten een zeer goed financieel resultaat te zien gaf, hoewel in april en mei de rode kool zeer weinig opbracht. Kroten en wortelen wa ren ook prijzig. Slabonen en zilveruien gaven door het slechte weer zeer slechte resultaten te zien, terwijl bloembollen en klein goed een gunstig verloop hadden. Het verloop der aardappelen, vooral de poters, bracht tot nog toe veel teleurstel ling; de vastgestelde minimum prijzen konden niet gehaald worden. 10 januari Te koop: een tuinbouwschuur met boven woning met erf. Bergplaats voor 4 wa gons kool te Waarland, Westkade 103a. Aanvaarding in overleg. Inlichtingen bij: Makelaarskantoor J. Jaspers, Waarland, tel. 02262 no 215 en 494.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 4