Jaap Smit. Waarland, maart 2007. 49 de grond wel geschikt is om als ijsbaan te gaan fungeren, daar anders de kelders van de omwonenden onder water kunnen gaan lopen als de ijsbaan gaat lekken. Is dit onderzoek positief, dan kan de ijsbaan daar ingericht worden. De raad stemde in met het gevraagde be drag en gaf opdracht het onderzoek uit te voeren. Als ze ons dat geld nou eens hadden gegeven om de baan uit te die pen, zouden alle problemen zijn opgelost, verzuchtten oud-bestuursleden later zuur. Tweede leven Vanaf het moment dat duidelijk was dat De Kuil niet langer de functie van ijsbaan zou vervullen, werd er gesproken over een nieuwe bestemming. Begin 1981 werd binnen het zwembadbestuur, dat immers nog steeds eigenaresse was, gesproken over een eventuele verkoop. Als moge lijke koper werd buurman Siemen Klaver genoemd. In november kwam bij het bestuur een schrijven binnen van de Gemeente inzake de toekomst van het ijsbaanterrein. De gemeente had plannen de ijsbaan te gaan gebruiken voor volkstuintjes. Probleem voor de gemeente bij overname van de grond zou evenwel zijn het verkrijgen van het recht van overpad van huurder H. Dekker Gzn. Dat lukte niet. Vervolgens deed het terrein enige jaren uitsluitend dienst als grasland. Medio 1986 kwam het terrein terug in een Molen plan, dat door de Gemeente werd ontwik keld. In fase 2 werd onder meer gespro ken over de aanleg van een kanovijver(!) op de voormalige ijsbaan. Min of meer tegelijkertijd ontstonden de eerste con tacten tussen het zwembadbestuur en Con Zelo: men was op zoek naar een nieuwe locatie voor de voetbaltraining. Werd aanvankelijk nog gesproken over het gebruik van de speelweide, begin 1987 kwam hiervoor de voormalige ijsbaan in beeld. Nadat een aantal plooien met de huurder waren gladgestreken, werd het terrein overgedragen aan de gemeente en in 1990 kon Con Zelo een nieuw trai ningsveld in gebruik nemen op de voor malige ijsbaan. Opnieuw dienden zich problemen aan. Waar de ijsbaanvereniging het terrein moest verlaten bij gebrek aan water, werden de voetbaltrainingen aanvanke lijke sterk bemoeilijkt door een teveel. Men had te kampen met watersnood; er bleef teveel water op het veld staan Met dank aan Gert Dekker, Wim de Groot, Jaap Smit, Jaap Boekel en Siem Dekker. Terwijl de winter 1981-1982 al in decem ber vrij fors inzette, moest het bestuur met kromme tenen afwachten tot het onder zoek door de Heidemij was afgerond. En wat de resultaten zouden zijn. Hoewel hun vingers medio december al jeukten, kon zonder de onderzoeksresultaten niets worden begonnen. Daarmee was het nog volstrekt onzeker of er in de loop van de winter nog een ijsbaan in Waarland zou komen. Het bestuur had er ondertussen een hard hoofd in. Voorlopig gingen ze er nog niet toe over om al kaarten te verkopen. Pas op 21 januari 1982 volgde een bijeenkomst met Jaap Blokdijk, de toenmalig wethouder van sportzaken. De langverwachte onderzoeksresultaten werden besproken. Hoewel het bestuur al een angstig voor gevoel had, was de uitkomst zeer teleur stellend. Om het be treffende terrein daadwerkelijk ge schikt te maken voor een ijsbaan zou voor ongeveer f 100.000.- aan kosten moeten worden gemaakt. Voor de aan tafel zittende partijen was duidelijk dat dit het einde betekende voor de ijsbaanaspiratie van het bestuur. Tot een formele opheffingsvergadering is het niet meer gekomen; stilletjes werd ijsbaanvereniging De Kuil geschiedenis. Kort nadien werd het terrein door voet balvereniging Con Zelo in gebruik geno men als trainingsveld.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 49