48 Waarland vanuit de lucht. Rechtsonder zijn de contouren van ijsbaan ‘De Kuil zichtbaar. fa. L. J. Stoop was toen al provisorisch een ijsbaan gecreëerd. Door middel van diepploegen was een grondwal opgewerkt. Daarna was het terrein met medewerking van het polderbestuur, dat voor voldoende oppervlaktewater had gezorgd, onder water gezet. Op die manier kon het bestuur even tuele problemen met wateroverlast elders alvast aanzien. Dat de ijsbaan inmiddels onder water stond was de meeste Waar- landers ontgaan vanwege de bebouwing, die de baan aan het directe zicht onttrok. Het wachten was nog op berichten dat de temperaturen zouden gaan dalen en de kans zou bestaan om te kunnen schaatsen. Op dat moment zou de verlichting wor den geplaatst en zou Dick van der Gulik, eigenaar van café De Posthoorn, een echt ouderwetse koek-en-zopietent verzorgen. Inmiddels had het bestuur naarstig contact gezocht met B en W om te polsen wat deze van de plannen dacht. En of er eventueel een mogelijkheid was de plan nen financieel te steunen. Gezien het tempo waarin de nieuwe plannen werden gerea liseerd, zag de gemeente nog geen moge lijkheid om al in het lopende seizoen on dersteuning te bieden. Voorwaar een voortvarende aanpak van het nieuwe bestuur en een hoopvol nieuw begin! Opnieuw waternood Helaas bleek ook op deze plannen voor alsnog geen zegen te rusten en kreeg de club te maken met tegenslag. De baan Kromme tenen Eind 1980 had het bestuur de gemeente gevraagd om mede werking bij de realisatie van haar plannen. De gemeente lijke molens konden de snel heid van het bestuur niet aan, maar ze maalden wel door. Zo vermeldde de raadsagenda voor 3 september 1981: Grondonderzoek: In verband met de plannen in Waarland om achter ’t café ‘De Post hoorn een ijsbaan aan te leg gen is er aan de Ned. Heidemij gevraagd wat de kosten zouden zijn van ’n grondonderzoek ter plaatse. Deze kosten worden geraamd op f4.000.- exclusief B.T.W. Als toelichting werd tijdens de vergadering gemeld dat het onderzoek nodig is om te bekijken of lag er aanvankelijk prachtig bij, vol met water. Maar op een zeker moment ging er iets fout. De baan liep leeg; vermoedelijk omdat de drainage, die was afgedicht, het begaf. En toen stond het bestuur voor een lastig dilemma. Het leek het beste om niet iedere keer de baan weer vol te laten lopen. Hier waren forse kosten aan verbonden. Men koos er voor te wachten tot er goed vriezend weer in het verschiet lag. Een paar graden vorst zou namelijk niet voldoende zijn. Tot teleurstelling van enkele leden liet het bestuur zich daarna verrassen door een gril van koning Winter. Die had in deze matige kwakkelwinter een koude verrassing in petto. Op vrijdag 20 februari voorspelden de weerkundigen voor het weekend nog regen, maar zaterdagmiddag stelden zij hun verwachting plotseling bij: 5 tot 10 graden vorst. De temperatuur zakte die zaterdag in De Bilt nog tot -10.1° C, de laagste temperatuur van die hele winter. Het bestuur was te laat. Om te kunnen pompen zou eerst nog water in de sloten moeten worden gelaten en voordat de baan dan onder water zou staan was er toch zo’n 1^ dag voorbij. Daarmee waren ze te laat om van de koude nachten te kunnen profiteren. Of de baan, wanneer deze wel tijdig vol had gestaan, über haupt sterk genoeg zou zijn geworden voor de ongetwijfeld vele bezoekers, valt te betwij felen. 4L S, 'x -

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 48