47 Concurrentie uit onverwachte hoek: schaatsen op de vijvers in de nieuwbouw. (Foto: Ans Volkers). om de schaatsliefhebbers ter wille te zijn. Het was voor goed ijs dit jaar geen weer, maar men is dagen in de weer geweest om er van te maken wat er van te maken viel. Vaak had men nauwelijks de baan her steld of schoon, of er daalde al weer een laag sneeuw naar beneden. Geen enkele inspanning leek te veel en we willen hier dan ook het ijsbaanbestuur(tje) een wel verdiend compliment maken voor de vol hardende ijver. Dat we met name Jaap De daaropvolgende winter 1979-1980 was matig en dat kwam eigenlijk wel goed uit. De baan was inmiddels zo lek, dat waterschade aan de aanliggende perce len, waarop een baan bloembollen was gepland, onvermijdbaar was. Het ver nieuwde bestuur vreesde hierdoor een forse schadeclaim te zullen ontvangen. Nog afgezien van de gemeentelijke rap portage uit 1976, waaruit bleek dat een ijsbaan op de huidige plek niet haalbaar was, beschikte het bestuur überhaupt niet over de middelen om de baan nog aan te pakken. Men achtte het onder deze om standigheden dan ook niet verantwoord de ijsbaan alsnog onder water te zetten. Smit noemen zal niemand verwonderen. Wat die, vaak met de moed der wanhoop, aan tijd en aandacht aan de ijsbaan heeft besteed, is bewonderenswaardig en verdient alle lof. Wel werd het oude plan om de baan uit te diepen tot onder het grondwaterniveau nog een keer opgepakt. De nieuwe huur- der van het grasland wenste hieraan echter niet mee te werken en het plan werd uiteindelijke definitief in de la ge legd. Het bestuur zag al snel het hopeloze van de situatie in en staakte de inmiddels al gestarte preparatie van de baan. Zij be sloot haar kaarten op een nieuw te zoeken locatie te zetten en hiermee was het lot van ijsbaan De Kuil feitelijk bezegeld. Op deze plek zou nooit meer worden ge schaatst... Een nieuw begin De suggestie uit de verga dering van ja nuari 1979 om de baan te ver plaatsen naar het perceel wei land achter café De Posthoorn aan de Veluwe- weg kwam op nieuw ter tafel. Het werd voort varend opge pakt. Het be stuur zocht direct contact met de eigena ren van het perceel en deze stonden on middellijk achter haar plannen. Omdat voor realisatie geld nodig was, besloot het bestuur op korte termijn een kaart- verkoopactie te houden. Om zoveel mo gelijk mensen als lid of donateur te note ren, gingen de bestuursleden persoonlijk in het weekend van 13 en 14 december 1980 de huizen langs. Voor het gemak had men uniforme tarieven vastgesteld: de prijs van zowel de gezinskaart (inclu sief de kinderen t/m 15 jaar), de leden- kaart vanaf 16 jaar, als de donateurskaart was gesteld op f 5.-. De kaarten waren uitsluitend in de voorverkoop verkrijg baar. De verkoopactie bleek een groot succes: er werden meer dan driehonderd kaarten verkocht en de opbrengst bedroeg zo’n f 1.600.-. Pas na afloop van de actie en op het moment dat het voor een eerste start benodigde geld bij elkaar was ge sprokkeld, werden de Waarlanders op 9 januari 1981 via de W4 op de hoogte gesteld van de verplaatsingsplannen van het bestuur. Met behulp van mankracht en machines van de fa. Gebr. Bruin en de

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 47