46 Verstilde pracht aan De Weel. (Foto: Klaus Zutt). Hoewel op dat moment openlijk over op heffing werd gesproken, kwam het zo ver nog niet. Allen zouden actief op zoek gaan naar vers bloed in de vorm van een aantal nieuwe bestuursleden. Misschien zou er met nieuwe krachten toch nog wat van gemaakt kunnen worden. Er zou naast de nodige werkers ook worden gezocht naar enkele vrouwen. Medio januari 1979 kon de scheidende voorzitter een zestal nieuwe bestuurs leden verwelkomen. In de vergadering werden zij door het zittende bestuur bijge praat over de gang van zaken en de heer sende problematiek. Na een korte verkie zingsronde was het bestuur aan het eind van de vergadering met 12 leden weer vol tallig. De samenstelling was als volgt: Bestaansrecht De op handen zijnde opening van een ijsbaan in Waarland was in 1963 mede aanleiding voor het bestuur van de ijsclub Eendracht maakt macht uit Zijdewind om het bijltje erbij neer te gooien. Toch bleef de ijsbaan op de Weel door de jaren heen een belangrijke concurrent voor De Kuil. De belangrijkste voordelen van De Kuil waren de geringe diepte en luwe ligging. Hierdoor kon men veel eerder dan elders beschikken over een ijsvloer. Daarnaast was op de baan steeds toezicht en ouders hoefden zich dan ook niet ongerust te maken over hun kroost. Het nadeel van de beslotenheid werd vooral duidelijk wanneer een winter wat doorzette en ook elders redelijk betrouwbare ijsbanen ontstonden. Op dat moment trokken vooral de wat vaardiger schaatsers naar ijsbanen als De Weel en De Rijd in Nieuwe Niedorp, waar de mogelijkheid bestond om kortere of langere tochten te schaatsen. Hierbij kwam dat met het verdwijnen van Eendracht maakt macht niet automatisch ook alle voorzieningen op hun voormalige ijsbaan waren verdwenen. Zo bleef de baan op De Weel tijdens ijsperiodes met muziek, licht èn een koek-en- zopiekraam een serieus alternatief voor de ijsbaan in Waarland. Een andere ontwikkeling deed zich in de loop der jaren voor in de nieuwbouw van Waarland. De ijsbaan moest vooral het verlies van de door de verkaveling verdwenen aantrekkelijke vaar- en schaatssloten opvangen. Met het vorderen van de nieuwbouw werd deze rol zoetjesaan overgenomen door de vijvers en waterpartijen, die daar werden aangelegd. Deze vrij ondiepe, luw èn direct in de woonomgeving gelegen ijsbanen waren al snel belangrijke concentraties van winterse ijspret. De wat minder centraal en in een donkere hoek gelegen ijsbaan verloor hierdoor langzaam maar zeker een stuk van haar bestaansrecht en bestaansmogelijkheid. Siem Dekker (voorzitter), Henk Dekker, Jan Noordstrand, Giel Groot, Ad Bruin, Jaap Boekel, Jaap Smit, Wim de Groot, Siem Bakker, Joop Jongkind en de dames Alie Dekker-Stoop en Vroon Groen-Bruin. Piet Hoedjes zou opnieuw de administra tie bijhouden. Al tijdens deze eerste ver gadering met de nieuwe bestuursleden werd geopperd de ijsbaan te verplaatsen naar een terrein achter de Posthoorn aan de Veluweweg. Dat leek een goed idee, maar toen men zich hierin wat ging ver diepen leken ook hier nog de nodige ha ken en ogen aan vast te zitten. Einde ijsbaan De Kuil De winter 1978-1979 was behoorlijk en het nieuwe bestuur kon gelijk aan de bak. Zoals gemeld bleef het een seizoen met veel geploeter en weinig resultaat. Dat dit niet onopgemerkt was gebleven, blijkt uit een redactioneel stukje in de W4 van 3 februari 1979: Nu het er op gaat lijken, dat we, althans voorlopig, de ijstijd ach ter de rug hebben, is er alle aanleiding om even stil te staan bij het vele werk dat door het bestuur van de ijsbaan is verzet r F

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 46