Balans per 1 april 1972 f 9.826,01 44 lening o/g zwembad vernieuwingsreserve kapitaal De jeugd op de schaats en ouderen op het ijs. V.l.n.r.: Jan Groen, Jan Schuijt, Cor van der Heijden. (Foto: Agie Bakkum). Het onderhoud met de gemeentesecretaris over de subsidieaanvraag verloopt tegen vallend, omdat deze van mening was dat het er nog niet zo slecht voor stond. Als gevolg van deze afwijzende reactie moest de vereniging de eerste tijd dus blijven opereren onder de financiële vlag van het zwembad. De administratie werd bijgehouden door Piet Hoedjes, die ook voor het zwembad als administrateur optrad. Allengs groeide bij het bestuur de wens om haar eigen boontjes te doppen, de grond van de ijsbaan in eigendom te hebben en de ijsbaankas af te splitsen van het zwembad. Om dit definitief te regelen werd op 8 maart 1971 een geza menlijke vergadering van de beide be sturen belegd. Na enige discussie wordt met ieders goed vinden besloten dat de grond van de ijs baan het eigendom is van het zwembad. De ijsbaan zal hiervoor jaarlijks f640,- huur betalen. Deze huur is vast. Bedelbrief Zoals vermeld was de kaartverkoop sterk afhankelijk van het winterweer en het al dan niet hebben van een ijsvloer. Het ge volg was grote onzekerheid omtrent de inkomsten. Na enkele zachte winters bleek de financiële positie van de ijsbaan dan ook snel te zijn verslechterd. De vaste lasten, inclusief huur en financie ring, zo’n f 1.200.- per jaar, liepen ge woon door, terwijl de inkomsten nage noeg weg vielen. Begin 1974, na twee jaar, waarin men nagenoeg zonder inkom sten had gezeten, was de nood zo hoog, dat het bestuur besloot een bedelbrief te sturen aan Waarlands Dorpshuis, Zwembad- vereniging Onder Ons, Voetbalvereniging Alles wat verder op en bij de ijsbaan staat is het eigendom van de ijsbaan. Hierop rust een schuld van f7.000,- die dus ten laste van de ijsbaan komt. Verder zal door het zwembad jaarlijks aan de ijsbaan in rekening worden ge bracht de kosten van elektriciteitsgebruik voor de pomp en verlichting. Verder de grondbelasting, polderlasten en brand verzekering, voorzover deze niet recht streeks door de ijsbaan zijn betaald. Teneinde al hetgeen hier is besloten op een juiste en eenvoudige wijze te kunnen uitvoeren, zal het wenselijk zijn bij de Boerenleenbank aparte rekeningen te houden voor het zwembad en de ijsbaan. De ijsbaan had inmiddels enkele behoor lijke winters achter de rug. De verwach ting was dan ook dat de ijsbaan daadwer kelijk op eigen benen kon staan. Het finan ciële overzicht per 1 april 1972 toonde dan ook bepaald geen zorgelijk beeld: f 6.650,00 638,05 2.537,06 93,33 308,00 510,60 561,60 848,50 614,15 223,34 290,22 f 9.826,01 kleedcabine f 4.750,00 baanverlichting met toebehoren 1.626,61 2 halogeenlampen halve geluidsinstallatie inlaatduiker sneeuwschuiver luidspreker met kabel nog te ontvangen subsidie spaarboekje Boerenleenbank rek. courant Boerenleenbank

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 44