DE KUIL: IJSPRET EN WATERNOOD (II) Jan Dekker 41 Met de verkaveling verdween niet alleen een vaarpolder, maar ook een schaatspolder. Omdat na het dempen van de vaarsloten voor de jeugdige schaatsliefhebbers alleen nog de gevaarlijke ringsloot en het kanaal overbleven, werd een veilige ijsbaan aangelegd nabij het zwembad. Dat zo’n ijsbaan niet alleen maar ijspret betekende, maar ook de nodige hoofdbrekens met zich meebracht leest u in het tweede deel over De Kuil. Zicht vanaf de ijsbaan op de windsingel rond het zwembad. Kaarten Buiten de winter werd de ijsbaan als gras land verhuurd aan medebestuurder Gert Dekker Hzn. Voor het overige was de ver eniging afhankelijk van de kaartverkoop. In het eerste jaar verliep dat nog wat onwen nig; velen bleken (nog) niet over een kaart te beschikken. Om meer kaarten in de voor verkoop af te zetten verdeelde het bestuur het dorp in wijken. Ieder bestuurslid kreeg een wijk toebedeeld, waarin hij zelf deur aan deur de kaarten aan de man zou probe ren te brengen. Tegelijkertijd werd de ver koopprijs van kaarten aan de kassa van de baan verhoogd. Met ingang van 1971 ken de de gemeente een subsidie toe van 50% op de ontvangen contributies (donaties niet inbegrepen). Hierdoor werd de verkoop van gezins- en ledenkaarten dus van door slaggevend belang. Om deze verkoop te bevorderen werd de prijs van kaarten na de voorverkoop verder verhoogd. De resulta ten van deze werkwijze waren goed, maar de extra belasting voor de bestuursleden was bezwaarlijk. Mede omdat niet iedereen er in slaagde zijn wijk tijdig af te werken, liet het bestuur deze uitventmethode eind 1971 weer los. De bestuursleden zouden voortaan gaan fungeren als voorverkoop adressen. Hoewel de opbrengst van deze nieuwe verkoopmethode niet helemaal meeviel, besloot het bestuur voorlopig aan deze werkwijze vast te houden. Alleen Dirk Bakker kon het niet verkroppen dat hij geen enkele kaart had verkocht en besloot om volgendjaar zijn wijk weer af te lopen om zodoende ook een bijdrage in de kas te kunnen doen. In het seizoen 1972-1973 beschikte men zelfs over een voorverkoop adres in Zijdewind. Omdat de opbrengst van dit verkooppunt tegenviel bleef dit bij een eenmalige poging. Naast gezins- en le denkaarten werkte men uiteraard ook met losse dagkaartjes. De kunst was om de prijs van deze losse kaartjes aantrekkelijk te hou den en aan de andere kant de verkoop van abonnementen te stimuleren. Net als bij de andere kaarten, leverde het vaststellen van de prijs van deze kaartjes jaarlijks dan ook de nodige discussie op. 1970-1971 f 2.50 f 7.50 (f15-) f 1.- f 5.- f 7.-) 1971-1976 f 2.50 f 8.- (f12.50) f 1.25 f 6.- (f10.-) donateurskaart gezinskaart voor eerste 4 kinderen ledenkaart tussen prijs na voorverkoop Gehanteerde prijzen voor de verschillende kaarten in de jaren 1969 tm 1976. 1969-1970 f 2.50 f 4.- (f 5.-) f 1.25 f 4.- (f 5.-)

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 41