baggeren*) 3 Jantje Ruiter en Aijen Zutt. En toch heb ik vanavond dat mooie liedje van oude tijden toch nog gezongen. 01-03 Ze hebben vandaag gewasschen en het heeft lekker gedroogd. Vanavond. Eerst kwam die jongen van Gert Dekker bij ons met olie van Cor Borst voor ’t machien, later kwam Jan Hoek bij Arie en Frans om te leren voor de landbouwcursus. En toen, ten laatste, dachten we dat Siem op de deur klopte, maar toen kwam Piet Kok met een grote zak binnen met landbouwzaad en toen kwam het gesprek natuurlijk over de oorlog. En ik en Jantje moesten almaar zo lachen, natuurlijk niet om de oorlog, maar om de gezichten die we voor ons hadden. Ook kwamen vanavond nog twee jongens te vragen of we ruilen wilden met cokes of aardappelen. We hebben het niet gedaan. 02-03 Rie Ruiter is vandaag jarig. Ik heb niet veel tijd. Vanmorgen heb ik genaaid en vanmiddag heb ik gebreid. Jantje heeft de achterkeuken uitgenomen, dat is lekker op geknapt. Verders weet ik niet veel meer. Het was vandaag prachtig weer geweest. Ze hebben fijn de matten buiten opgeknapt. 03-03 Daags voor mijn verjaardag, nogal druk gehad. Vanmorgen zilver gepoetst, vanmiddag mijn kous afgebreid en mijn kous gestopt, mijn tanden goed gepoetst en toen kwam Zuster. Die heeft mij toen geholpen. Jantje en Moeder hebben de hele dag erg gewerkt en gewreven en eten ge kookt, want morgen krijg ik vier gasten, tenminste als het goed weer is. En nu ga ik weer eindigen, want ik moet mijn noveen- gebed nog doen. Jantje heeft vanmiddag ook nog mijn Mariabeeld gehaald bij Jo chem Zutt vandaan. Bertus moet morgen te slikken*) naar Piet Swager. Ik hoop dat ik nog goed slapen zou, want ik ben opheden niet erg goed. Dus als ik dan nog niet goed slapen kan ook, mocht ik morgen eens ziek zijn en dat zou niet leuk zijn. 04-03 Het was vandaag een dag om nooit meer te vergeten. Vanmorgen werd alles al spoedig in orde gebracht voor de Commu nie, want zo ik gewoon ben, begin ik mijn verjaardag met Jezus. Even voor Kapelaan kwam, had Moeder een mooie verrassing voor me, want ze kwam toch zeker met mijn vaas met prachtige witte narcissen om op ta fel te zetten. Wat keek ik daar van op. En even later nog een grote vaas vol om op het tafeltje achter het kruisbeeld te zetten. De Communie kwam na een ernstige biecht en goede raadgeving en vermaning van mijn biechtvader. Daarna feliciteerde Kapelaan mij met een mooi plaatje. Ook Gert Bruin, want die was aan het mist laden, toen kwa men Anne, Annie met koek en Truusje met een mooie plant. Daarna ging de Kapelaan weg. Eerst nog koffie gedronken. Ook Louwtje Stoop was er bij tegenwoordig. Ik heb de hele dag in bed geweest. Piet kwam ook te eten. ’s Middags kwamen Miep, Leen, Gerarda en Buurvrouw Stoop, Geertje Snijders en Riet, Aijen, Trientje Bakker en Joop Veldman, Klaas Smit, enz. Van Stoop had ik vier sinasappelen, pepermunt en een pakje chocola, van Trien Bakker een sier- kap, van Joop Veldman taartjes en van thuis had ik van Moe een zakdoekendoos en twee vazen narcissen, van Jantje een doos Sun- lightzeep en drie sinasappelen, van Aijen een tandenborstel met pasta. ’s Avonds kreeg ik van Bertus, Arie en Frans elk een gulden, daarna kwamen Annie, Griet en Aijen. Van Griet en Annie kreeg ik een prachtig kruis- en-kettingtje met zilveren ringetje met een wit steentje er in. Het was prachtig hoor. Daarna een mooie avond gehad. Anzichten en brieven van Kapelaan Vriesekoop, Her man Stam, Oome Willem Ruiter, Gerda Jonker, anzichten van Fam. Tielemans, Fam. van Straaten, Fam. Groen, Gerda en Theo, Klaas Tesselaar, Jaan Ruiter, Marie Ruiter, Marie en Rika Roozendaal, Fam. Stam, Jans, Marie en Truus, Arie de Lange en Truus Hoogeboom. Ook kreeg ik van Zuster Lanjouw een prachtige foto van haar 12^ jarig feest met f 1.55. Toen hebben we lekker koek gegeten, ook ’s middags aan de palingsoep en aardappelen met slabonen en gehakt. Nu, deze dag was in één woord prachtig, maar een zondag komen nog mijn vriendinnen. Deze dag dat ik 25 jaar ge worden ben, zou ik niet licht vergeten.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 3