35 Afscheid van meester Huijbers. Naast hem pastoor Breedveld, meester de Heij en een vertegenwoordiging van het oudercomité: Afie van der Eng-Zutt, Alie Dekker-Bakker, Gré Bakker-Blokker ook door het kalligraferen van de commu- nieplaten. De familie Raas bleef tot sep tember 1959 in ’t Veld wonen. Tot die tijd was Raas nog bij Waarland betrok ken in zijn functie van secretaris-pen- ningmeester van de Vereniging voor Kin- deruitzending, een taak die hij gedurende 23 jaar had vervuld. September 1959 ver huisde het echtpaar Raas naar de Steijn- straat in Alkmaar. Op hun nieuwe stek waren ze al snel ingeburgerd en met name mevrouw Raas-Jansen pakte haar oude stiel op door bijles te gaan geven aan buurtkinderen en mensen te helpen die hun middenstandsdiploma moesten halen. Meester Raas overleed op 31 juli 1978, 86 jaar oud. Na de dood van haar man veranderde Toni Raas-Jansen sterk. Het kostte haar grote moeite om contacten met haar omgeving te onderhouden. De laatste 6/ jaar van haar leven bracht ze door in verpleeghuis Zuyder Waert in Heerhugowaard, waar ze op 18 januari 1992 overleed. Een frisse wind J.M.A. de Heij, de opvolger van meester Raas, aanvaardde zijn functie onder moei lijke omstandigheden. Bedoeld was im mers dat zijn nieuwe woning voor 1 ja- nuari 1958 zou zijn opgeleverd. Hier kon geen sprake van zijn, zodat zijn ambtsaan vaarding met twee maanden werd uitge steld, want dan, zo werd beloofd, zou de woning zeker kant en klaar zijn. Helaas, na twee maanden stond het huis nog steeds in de steigers. Gekozen werd voor een noodoplossing. Er werd voor De Heij een kosthuis gevonden bij Jan van der Gulik en Marie Kuilboer. Zijn vrouw bleef met de vier kinderen in Hazerswoude achter. Het grootste deel van de inboedel was al opgeslagen in verhuisdozen, zodat het met recht een periode van behelpen werd voor het gezin. Enige tijd later werd er verhuisd, zodat het Oudercomité voor de meivergadering gastvrij kon worden ont vangen ten huize van de familie De Heij aan de Volleringweg. Na de kennismaking met de familie De Heij, werden ook twee nieuwe leerkrachten aan hen voorgesteld: juffrouw Haakman-Hauwert en meester Van Elderen. Er werd gesproken over de ouderavond, die pas in november van het nieuwe schooljaar zou worden georgani seerd met als thema: het moderne onder wijs. Daarmee gaf De Heij meteen de nieuwe koers aan. Er volgde een geani meerd gesprek over het grote voordeel van schoolfilm, handenarbeid, zang en boetseren. Mr. de Heij illustreerde dit met voorbeelden uit zijn vorige school. Gevraagd werd nog hoe ’t stond met de gymnastiek, beloofd werd hier binnenkort weer mee te beginnen. In diezelfde verga dering werd ook meegedeeld, dat de bij drage per kind door de gemeente was ver hoogd van f 26.- naar f 31.-. Met deze ver hoging kon een begin worden gemaakt met de modernisering van het lesmateriaal. Een voorstel om schoolmelk in te voeren haalde het niet. De kinderen krijgen thuis genoeg melk te drinken. Het was de laatste vergadering onder voorzitterschap van Arie Zutt. Het is waarschijnlijk de verga dering met het grootste aantal agendapun ten geweest. Duidelijk bleek, dat de frisse wind, die pastoor Buurman had verwacht, daadwerkelijk door het Waarlands onder wijs was gaan waaien. De dure! De Heij zag het van meet af aan als een uitdaging om zich voor honderd procent in te zetten voor de verbetering van het onderwijs en het schoolgebouw. En er moest nogal wat verbeterd worden wat betreft de leermiddelen. Hij stond al gauw regelmatig op de stoep van het gemeente huis en kreeg daar de bijnaam van de dure. Maar de gevraagde medewerking werd keer op keer verleend. Zo kwamen er een nieuwe taal- en rekenmethode, aardrijks kunde- en geschiedenisboeken, nieuwe banken en veel meer goede leermiddelen. I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 35