I 34 ten gehore, aldus het krantenverslag. Er volgde een hele reeks van sprekers, waaronder burgemeester Nolet, oud- pastoors en schoolarts Sikkema. Elke spreker benadrukte de meest sprekende kenmerken van meester Raas: rustig, kalm, bezadigd en weloverwogen. Arie Zutt bracht naar voren dat Raas in de loop der jaren aan ruim duizend Waar- landse leerlingen les had gegeven en Jan Bakker Pz., sprekend namens al die oud- leerlingen, betoogde dat die leerlingen, mede door emigratie, over de hele wereld waren uitgezworven. Pastoor Buurman zorgde voor de grootste verrassing van de avond. Sprekend namens de parochie en als voorzitter van het schoolbestuur deelde hij mee, dat het Z.H. de Paus had behaagd meester Raas te onderscheiden met het ereteken Pro Ecclesia et Ponti- fice. Het gemengd koor Zingen is Leven, onder leiding van dirigent Ben Wolters, zong aan het eind van de receptie nog enkele liederen. Meester Raas kreeg het laatste woord, waarin hij zijn dank uitsprak voor de goede samenwerking met het schoolbestuur, collega’s en ouders. Bijzonder getroffen was hij door de Pauselijke onderscheiding, die hem te beurt was gevallen. Tot slot verraste hij veel van de aanwezigen met de me dedeling, dat hij nog geen definitief af scheid nam, maar nog tot 1 maart 1958 in functie zou blijven. Dat zou namelijk de dag zijn, waarop hij precies dertig jaar als hoofd van de lagere school in Waarland dienst zou hebben gedaan. Met applaus toonden de aanwezigen hun instemming met dit besluit. Alkmaar en Zuyder Waert Raas bewees hiermee tevens de familie De Heij een goede dienst. De dienstwo ning was immers nog lang niet klaar en om het gezin met vier kleine kinderen tijdelijk ergens anders te vestigen bleek geen haalbare kaart. Met deze oplossing waren voorlopig alle partijen gediend. Echter, twee maanden gaan snel voorbij. Op zaterdag 1 maart 1958 nam Raas defi nitief afscheid van zijn school. Ook zijn vrouw deelde in dat afscheid, want zij had jarenlang - onbezoldigd - bijles Neder lands en Frans gegeven aan leerlingen, die naar het voortgezet onderwijs zou den gaan. Een vaste bijdrage leverde zij Bovenste rij v.l.n.r.: Joop Klaver, Piet Nolten. Annelies Nuchelmans, Jan Schouten, meester de Heij, Suze Nieuwboer, Wim Bakker. 2e Rij v.l.n.r.: VokBakker, Nico Beemsterboer, Piet Nieuwboer, Ben Jaspers, GerardPancras, Ton Bos, Nel Bruin, Ans Volkers, Jan Dekker, Jan Kuijs, Jan Bruin, Koos Houtman, Els Pancras, Gitty Groen, Greet Kramer, Ans Pater, Carla Droog, Annie Bruin, Annemarie Hoebe, Alie Stoop, Tiny Boekel, Kees Bakker, Kees Kramer. Knielend v.l.n.r.: Leen Drenth, Johan Zutt, Kees Bruin, Gert Volkers, Fred Zut, Leo Dekker, Jan Bruin, Sjaak Jansen, Jan Betjes, Gerard van Ophem, Wina Bruin, Nel Danenberg, Ada Zutt, Joke Groot, Nel Dekker, Ina Jaspers, Betty Lantman. k 4

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 34