Wij ontvingen: Waarland, maart 2007. 30 Het Waarlandse Hotcha Trio. V.l.n.r.: Jan Pancras, Piet Bakker, Cees Pancras. keken op dit zo succesvolle optreden. Maar voorzitter Siem van Diepen kon ook al meedelen, dat het succes in de regio niet onopgemerkt was gebleven en zeer waar schijnlijk zouden we ook nog voor de KAB spelen in Zijdewind. Dirigent Smit spoorde aan tot wat meer rust, omdat het anders geen doen voor hem is... Verder heeft hij een plan opgevat om nieuwe mondorgels te kopen en muziek te lezen. Kapelaan Olsthoorn prees de club voor de prettige sfeer die in de club heerst, en hoopte, dat die nog lang mag blijven bestaan. Zijn slotwoord klonk als een klok en vervulde iedereen van trots, toen hij zei, dat De Cromico s thans de grootste en populairste vereniging was. Waarschijnlijk trok hij hier een vergelij king met de Diatonica’s en de Alpenbla zers. Deze populariteit kreeg een vervolg. Foto’s van mevr. G. Wijnker-Stoop, fam. Jaspers. Voorts: - P Broersen: boekje klaverjasdrives. - J. Danenberg: diverse koopaktes. - fam. Jaspers: divers materiaal. - mevr. L. Nijssen-Kraakman: gegevens r.-k. Armbestuur. De Cromico s werden uitgenodigd om op te treden voor de leden van de KAB in Zijdewind. Op 18 oktober 1955 vond dit eerste optreden buiten Waarland plaats in zaal Ligthart (het verbrande café Landmans Welvaren) in Zijdewind tegen een vergoe ding van f 30. Ook de thuisbasis werd niet vergeten. In dezelfde maand trad men met een verkort programma op voor de leden van de KAV in het Jeugdhuis. En begin 1956 gaf men acte de présence bij het afscheid van kapelaan Olsthoorn. Deze kapelaan was ons zeer sympathiek. Bij ieder weerzien stijgt nog steeds een gejuich op. En verder... Het jaar 1955 was zeer succcesvol geweest en vol vertrouwen begonnen De Cromico s aan een nieuw jaar: ongetwijfeld lagen er nieuwe successen in het verschiet. In het volgende deel zullen we aan de weet komen of die hoge verwachtingen uit kwamen en hoe het afliep met de waarschuwing: het zou wel eens minder kunnen zijn. Geraadpleegde bronnen: - Verslagen: Aris Groen. - Notulen en knipsels, destijds overgenomen door Corrie Smit- van Duin. - Met dank aan: Alie Dekker-Stoop, Vroon Groen Bruin en Corrie Smit-van Duin. Piet Bakker, Piet Meester, Cees Pancras en Cees Schrama. Alle gevers hartelijk dank. Heeft u materiaal dat u voor het nageslacht veilig wilt stellen? Neem dan contact op met Jeanet Stroet, 0226-421574.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 30