BERICHTEN UIT DE KUIL Joop Zutt Trientje Ruiter 2 In dit deel van haar dagboek beschrijft Trientje Ruiter onder an dere haar verjaardag. Het werd een dag met veel visite, cadeaus, brieven en ansichten. Welgeteld bezorgde de postbode zeventien brieven en kaarten. Op het feestmenu van die dag stond palingsoep, aardappelen met slabonen en gehakt. Deze dag was in één woord prachtig. Met deze woorden sluit ze dit deel van haar dagboek af. vanmiddag dat Cor Jongkind gevlucht was. Ja, dat is iets heel treurigs, dat vind ik tenminste. Ik heb mij voorgenomen om een maand lang in ’t bijzonder voor hem te bidden. 24- 02 Lena en Gerarda Stoop zijn jarig. Op het oogenblik is het kwart over negen. Siemen, Jantje en ik zijn alleen thuis, want Vader en Moeder zijn naar Arie Ruiter toe. Bertus is naar Piet Noordstrand. Arie en Frans zijn naar de avondschool. Jantje zit te naaien. Wij hebben samen koekjes gebak ken en opgegeten, maar ik mocht het niet opschrijven want het moest geheim blijven van Siem. Maar Moeder ruikte het toch, dus nu kan ik het gerust opschrijven. 25- 02 Frans is vandaag jarig. Vanmiddag kwamen Anne, Annie en Truus om de thee. Ik heb wat meegemaakt vanmiddag wat nog nooit gebeurd is: mijn stopnaald is gebroken. Want ik was de hele middag weer aan het stoppen geweest. Nu is het half negen. Jantje ligt in bed en is ziek en Siem is naar het dammen. Arie is alweer thuis, hij heb het gewonnen van Nico Bruin. Joop Zutt is er. Ze zijn lekker aan het ver tellen over Dokter (Jaap) Veldman, toen hij op het Hossebosch aan het ploegen was. Moeder gaat weer lekker punten voor ons halen, de surrogaat taart lustte ik niet, maar ik heb op heden niet veel honger. Wel dorst, dus drink ik maar wat water. Frans heeft vanavond weer voor het eerst een cigaret gerookt, na twee jaar. 26- 02 Ik ben tot de middag aan het kou senstoppen geweest, maar toen de jongens in huis kwamen, ben ik even op mijn bed gaan uitrusten. Toen hoorden hun docter niet aankomen en hadden hem door laten gaan. Dat vond ik niet leuk. Maar het kwam nog goed af, want hij was even weg, toen hoorden wij hem weer terugkomen. Ik kan niet zeggen hoe blij ik toen was, maar het verband mocht er toch nog niet af, zo graag ik het ook wou. Het moest er zelfs weer nouwer omheen. Dat is niet leuk, maar ja, het zal nog niet goed zijn. Verders heb ik vandaag weer andere medicijnen gekre gen, dus het gaat zo maar door. 22-02-1943 Ik kwam vanmorgen even voor half 10 van bed en ben natuurlijk wegens mijn been weer dadelijk gaan zitten. Ik ben maar kousen gaan stoppen. Moeder wou liever dat ik nu op bed bleef omdat ik soms erg moei ben, maar daar voel ik niet erg voor. Vanmiddag is Jantje naar de stad geweest te kijken naar Frans zijn horloge, die blijkt weg te zijn. Aijen kwam nog om sigaretten vloeitjes te halen. Toen kwam Marijtje Nieuwboer nog bij ons om de thee, zij heb lek ker aan de heerkoeken geweest. Ook heeft Joop Harmes de fiets, die zij geleend hadden, weer teruggebracht, toen moest hij op een draf naar ’t station om op tijd te komen. Vanmorgen heeft Oome Giel er ook nog geweest. Hij heb toen nog een cigaret opgestoken van mij, toen is hij naar Anne gegaan. Siem was vanmid dag thuis te eten omdat hij voor een week bij vader aan het werk is. De volgende week gaat hij naar zijn nieuwe baas Kee- man. Vanmiddag werd ik nog getroffen door een hartelijke glimlach van die jongen van de Crema (geldloper van de melkfabriek te Haringhuizen). 23-02 Jantje had gister bakvisch meegeno men uit de stad, die hebben wij vanmid dag opgegeten. Siem was ook nog thuis, dus die bofte ook nog. Verders weet ik niet veel. Op het oogenblik zijn Moeder en Jantje aan het kousen breien begonnen, want we hebben verleden week het wol thuis gekregen. Frans zit bij de radio, Vader ligt te slapen bij tafel, Arie en Siem zijn aan het bobben en Bertus is met Gerard Smit naar Jan Koenis te kaarten. Wij hoorden

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 2