29 Jo Bakker in zijn fameuze creatie van clown August. Uit het Noord-Hollands Dagblad van 27 april 1955. gerepeteerd. Om de kwaliteiten aan de twee nabuurdorpen te laten zien, werden bij de uitvoering ook de zustervereni gingen uitgenodigd. Dat waren de Alpen blazers uit Tuitjenhorn en de Diatonica’s uit Heerhugowaard. De populairste In de ledenvergade ring van 9 juli 1955 werd met een vol daan gevoel terugge- De tweede revue Zondag 24 en dinsdag 26 april 1955 stond de revue Wij varen uit op het programma. De zaal was S avonds 7.00 uur open, de aanvang om 7.30 uur en er was BAL NA. Ook voor deze uitvoering van de Cromi- co’s bestond een overweldigende belang stelling. Zondagavond moesten er zelfs be zoekers worden teleurgesteld, zij konden er niet meer in. Mensen, die een auto hadden, waren gevraagd of zij invalide Waarlanders wilden ophalen. Dat was geen probleem en de bereidwillige chauffeurs kregen, zoals beloofd, een mooie plaats in de zaal. De gehele bemanning, inclusief dirigent Nico Smit, was in matrozenkleding gehuld. De uitvoering werd begonnen met een pittige mars en een groot aantal gevarieerde optre dens volgde. Net zoals bij de eerste revue waren er weer vijftien programmaonder delen. Bij de uitvoering werd ook hetzelfde patroon gehanteerd, dus de opening en sluiting door het gehele orkest en daar tus sendoor een bonte afwisseling van decla maties, kluchten, accordeonmuziek, een solo door de kunst fluiter en zang. Jong Leven speelde een eenacter. Clown Au gust, alias Jo Bakker Cz., stal de show. Een uitbundig succes. In de pauze was er uiteraard ook een ver loting: de opbrengst bedroeg f287.65 en na aftrek van de kos ten bleef er f 121.87 over. De kosten be stonden vooral uit de aankoop van de tof fees f53.83 en de prij zen, zoals rookwerk f 30, taarten f 39 koek f 15 en worst f 7.80. Matrozenpakken Op 28 augustus 1954 was er een ledenver gadering, waarbij 36 leden aanwezig wa ren. De meeste aan dacht ging uit naar een nieuwe revue. Het succes van de re vue Zet ’m op vroeg om een vervolg. Dat zou dan het jaar daarop plaats vinden en moest natuurlijk nog beter worden. Er werd gekozen voor een thema, deze zou in zeemansstijl zijn, en men legde de lat hoger door uit te gaan van zo veel mogelijk met ei gen gemaakte stukjes. De titel van de revue was Wij varen uit en ging, net als de eerste keer, in samenwer king met het jonge rentoneel Jong Leven. Het optreden van clown August, de crea tie van Jo Bakker Cz., kreeg meer ruimte in het programma. Voor hem, zo vermeldt het verslag, was in deze revue veel te doen. De matro zenpakken wer den zelf gemaakt. In de ledenver gadering gaven zich op voor het maken van de ba retten Vroon en Riet Kok en Truus en Ank Stoop Jd. De kosten waren: stof, brief en spel- denf 10.53, wie len f 5.40, kragen mutsen en busgeld f7.20, kragen en baretten f22.80. In de daaropvol gende maanden gingen de voor bereidingen on verminderd voort. Om het peil te verhogen werd er voortaan ook op zondagmorgen „WIJ VAREN UIT” WAARLAND Evenals op Zondag 24 April mocht de Waarlander Mond- orgelclub „De Cromico” ook op Dins dag 26 April j.l. een uitbundig succes oogsten. De grote zaa van het jeugd huis was ook nu wederom at in de uiterste hoeken met een dankbaar pu bliek bezet. Het was dan ook niet ver wonderlijk. dat kapelaan A. Olsthoorn. die de avond met een toepasselijk woord opende, zijn vreugde uitsprak dat ook voor dit tweede optreden zo’n overgrote belangstelling wordt betoond. Hierna brachten „De Cromico’s” met medewerking van het jongeren-toneel „Jong Leven” de revue „Wij varer uit” over het voetlicht. Het was een kleu rig en fleurig gezicht, de gehele be- ir nning met aan het hoofd de ijverige dirigent, de heer Nico Smit, in matro- zenkleding op het toneel. Met een pit tige mars zette „De Cromico’s” de bonte avond in en op vlotte wijze werd een uitgebreid en zeer gevarieerd programma afgewerkt. Muz k, zang, declamatie, toni 1 en voordracht wisse len elkaar if. Zoals gewoonlijk liet de bekende clown August de lanwezigen daveren van het lachen. Het pub ;k was zeer gul met applaus. Aan het slot an de avond sprak de voorzitter der Mondorgelclub „De Cromico’s” enige woorden van waardering tot de diri gent aan wie hij tevens en presentje aan bood. Met een hartelijk dankwoord van de kapelaan werd deze avond be sloten.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 29