26 Vol aandacht voor de dirigent. V.l.n.r voor: Piet Bakker, Jan Pancras, Piet Pancras. Midden: Vera Ursem, Gré Droog, Alie Stoop. Achter: Riet de Wit, Piet Meester, Vroon Bruin, Cees Pancras, Jopie Nolten. zang evenals enkele zotte kluchten met clown Jo Bakker Czn. Het orkest onder leiding van Nico Smit gaf een optreden in gala en Siem van Diepen begeleidde met zijn accordeon kunstfluiter Cees Pancras. De revue werd besloten met eenfinale door het gehele orkest De grote zaal van het Jeugdhuis was voorzien van een voor die tijd groot en goed toegerust toneel. Tezamen met de uitgekiende professio nele belichting leende dit zich uitstekend voor alle elementen uit de gevarieerde revue en droeg dit mede bij tot het succes. Een groot succes Het werd een daverend succes. De maan denlange voorbereiding werd beloond met veel enthousiaste reacties. Iedereen was trots, dat in het dorp zo’n schitteren de avond kon worden georganiseerd. Ook het kerkbestuur was blij met de donatie voor het onderhoud van het Jeugdhuis en de LTJ kwam loten tekort voor de actie een zieke vriend naar Lourdes. Voor de loterij had men deze keer gekozen voor een nieuwe opzet: de winnende lootjes waren verstopt in de wikkels van toffees. Ook uit de recensie in de krant bleek dui delijk, dat het optreden van De Cromico s insloeg als een bom: de grote zaal van het Jeugdhuis was tot de laatste plaats met belangstellenden bezet. De talrijke bezoe kers hebben uitbundig genoten van de re- sen, waarvan de eerste getiteld was Een nieuwe ster ontdekt en de tweede Na vijf kussen wint Amor de wedstrijd. Voor de pauze was er een cowboy- en na de pauze een Indisch programma. Verder was er vue ‘Zet ’m op’, wat ook het veelvuldige en daverend applaus wel bewees. Het was een zeer gevarieerd programma dat vlot werd afgewerkt. Zang, muziek, toneel, ko mische schetsen, declamatie, het werk van de kunstfluiter, ja zelfs het optre.den van een clown wisselden elkaar af. Decor en verlichting waren prima verzorgd. Zo ver wij ons kunnen herinneren was dit de eerste maal dat in Waarland door eigen plaatsgenoten een revue ten tonele is gebracht. Ook ver scheen er nog een dankbetuiging van het kerkbestuur. Hun zorgen voor de instandhouding van het Jeugdhuis werden verlicht door deze druk bezochte avond en door de opbrengst, die naar het onderhoud van het Jeugdhuis ging: zeer dankbaar is ook het kerkbestuur^voor het batige sal do dat door deze jeugd spontaan werd overgemaakt voor het on derhoud van ons aller parochie huis. Moge deze geste bij al onze R.K.- verenigingen een aansporing zijn om schouder aan schouder de lasten te dra gen van een gebouw waar iedere vere niging fier op mag zijn - steeds een wel kom thuis vindt - en waar aan iedere wens naar best vermogen wordt tegemoet gekomen. Ook de ’verloting in nieuwe stijl’ en het nobele doel dat er door be oogd werd, is zo’n onverwacht succes geworden dat onze LTJ in de brand was wat de loten betreft doch uit de brand wat de opbrengst aangaat. Ook daarvoor onze LTJ-ers dank en onze zieke vriend zal naar Lourdes gaan! Omdat de beide revue-avonden zo’n groot succes waren geweest, vond op 8 mei 1954 een feestvergadering plaats. Zowel voor zitter Siem van Diepen als dirigent Nico Smit blikten heel tevreden terug; de voor zitter vond dat wij onszelf maar moeten feliciteren en hoopte dat we nog meer der gelijke successen mochten behalen. Ook werden al opties genoemd voor optredens buiten het dorp. Het was een gezellige avond; pastoor Mol had het Jeugdhuis en de bediening gratis ter beschikking gesteld en iedereen kreeg twee gratis consumpties. Na afloop was er ook nog gelegenheid om te dansen. Pater Boermans sloot de avond. Hij gaf blijk van enige zelfkritiek door bij een volgend optreden te kunnen volstaan met een minder vol program.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 26