25 Na afloop van een voorstelling. V.l.n.r. voor: Ria Stoop, Piet Pancras, Nic de Wit, Piet Zutt, Gerard Zutt, Jan Zutt, Theo Nolten, Piet Meester, Jopie Dekker. Achter: Theo van Ophem, Jan Stoop, Tom Volkers. Een revue is een aaneenschakeling van mu ziek, zang en toneel. In de omgeving waren al eerder revues opgevoerd zoals De Zeven klapper, georganiseerd door de regionale NKJB. Aan De Zevenklapper deden een aantal dorpen mee, zoals ’t Veld, Tuitjen- horn, Warmenhuizen en Heerhugowaard. Vanuit Waarland leverden Cees Schrama en Gert Volkers een bijdrage. Met deze uitvoering trok men dan langs de deelne mende dorpen. Voor een revue was meer nodig dan alleen mondorgelspelen. Daarom vond een muzikale verbreding plaats met accordeonisten en zangeressen. Enkele ko mische intermezzo’s moesten voor afwis seling zorgen. Het groeiende zelfbewust zijn van De Cromico S bleek uit het feit dat, in tegenstelling tot de uitvoeringen van half januari, nu het initiatief bij hen lag en Jong Leven medewerking verleende. Uit de aankondiging bleek dit: zondag 2 en dinsdag 4 mei 1954 brengen De Cromico S in samenwerking met Jong Leven U een grappige revue, onder de titel ’Zet ’m op De ledenvergadering van 13 maart 1954 stond grotendeels in het teken van de op stapel staande revue. Besproken werden onder meer de kostuums en de attentie. Met dat laatste werd waarschijnlijk stipt heid en discipline bedoeld, want de notu len voegden hieraan toe, dat dit laatste nog zal moeten verbeteren daar anders hande lend zal worden opgetreden. Ook aan het trouw op de repetitie-avonden komen, ontbreekt het nog wel eens. Verder werden enkele jongens aangewezen voor de toneelverzorging, waarbij Piet Bakker de leiding kreeg. De openingsmelodie van de revue zou zijn ’Lach en zing je hele leven’. Pastoor Mol had lucht gekre gen van de plannen voor deze uitvoering en vroeg of men be reid was om de opbrengst van die avond aan het Jeugdhuis te schenken. De kosten voor dit gebouw waren immers hoog en veelvuldig. Het bestuur van De Cromico’s vond dit acceptabel en besloot tevens om in de pauze een verloting te houden voor een ander goed doel. Na afloop was er voor de dans liefhebber alle gelegenheid voor een zwierig rondje in een gezellig samenzijn bij een pri ma consumptie. De voorbereidingen waren in middels goed op gang gekomen. De vier zangeressen hadden veel werk besteed aan de kleding van de leden. In de winkel van Jan Bos (nu: Bowling Waarland), werd stof gekocht. Vronie Kok vertelde later in een kranteninterview, dat ze tijdens de pauzes van haar werk op het NCI-atelier in Lange- dijk allerlei kleren voor de revues naaide. Ook zei ze: we moesten onze creativiteit goed laten werken en vindingrijk zijn, want veel financiële middelen waren er niet. Zo wikkelden we voor het Indisch programma lakens om ons heen. Voor de rokken van de gitaristes werd gebruik gemaakt van ge bloemde gordijnen, die voor deze gelegen heid voor de ramen vandaan gehaald waren. In de vooraankondiging voor de revue werd al flink reclame gemaakt: Dit zal een avond worden vol verrassingen en voor elk wat wils. U zult genieten van zang, toneel en muziek op een wijze die niemand zou willen missen. Bovendien... de opbrengst zal zijn ten bate van ons Parochiehuis, de lasten zijn hoog en veelvuldig. Het is ons allen een behoefte en genoegen hierin te hulp te komen door deze uitvoering. Langzamerhand naderden de uitvoerings- data, zondag- en dinsdagavond 2 en 4 mei 1954. Tot verbazing van iedereen was de grote zaal van het Jeugdhuis met zo’n 250 zitplaatsen tot de laatste plaats bezet. Een grandioze opkomst! Op die avond werd er een gevarieerd programma opge voerd. Van de vijftien programma-onder- delen noemen we er enkele: een openings nummer met het hele orkest, een decla matie met als titel De Grenssoldaat en een intermezzo van de accordeonisten. Jong Leven, met regisseur Gert Volkers, kwam voor het voetlicht met twee schet-

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 25