Programma der Ponte avond die gegeven wordt door de Zangvereniging „JONG LEVEN” en de „CROMICO’S", op de 8ste en de 10e November 1953 in de zaal van het Jeugdhuis te Waarland. Beide dagen aanvang 7.30 uur precies „De Sterkste 23 Een deel van het programma van de eerste uitvoering. De eerste optredens De jongens en meisjes oefenden veelvuldig onder leiding van hun dirigent Nico Smit. In de herinneringen van de deelnemers was het een gezellige groep en ging iedereen met veel plezier naar de repetities. Al spoedig raakten de presta ties van deze nieuwe muzikale club in het dorp bekend. Het kon dan ook niet uitblijven, of er werd een beroep op hen gedaan om op te treden. Ze wilden zelf ook niets liever dan dat. De zangvereniging Jong Leven was de eerste vereniging, die hen vroeg om hun uitvoering muzikaal op te luisteren. Gert Volkers speelde een belangrijke rol in deze club, die een afdeling was van de LTJ. Hij was zowel speler als regisseur. Net zoals De Cromico S had ze haar thuis basis in het Jeugdhuis, voor zowel de repetities als de toneeluitvoeringen. Het verzoek om op te treden kwam op het juiste moment en werd met beide handen aangegrepen. De mondorgelclub had echter bij dit aller eerste optreden geen geluk: dirigent Nico Smit moest helaas verstek laten gaan. Het succes was er echter niet minder om en zorgde voor een tweede optreden op 31 mei 1953 tijdens de receptie van het priesterfeest van Herman Stam. Er werd tweemaal zeer succesvol opgetreden, waarvan de krantenrecensie blijk gaf: het Gilde zorgde voor liederen en een voor dracht en het plaatselijke mondaccordeon- orkest o.l.v Nic Smit Kzn. voor enkele nummers die iedereen de grootste bijval ontlokten. Dit optreden behoorde tot de prettigste verrassingen van deze middag; we hopen het groepje nog vele malen te mogen beluisteren. Eigenlijk was deze receptie het startpunt van De Cromico ’s. Vanaf die tijd werd geprobeerd om van De Cromico ’s een echte vereniging te maken. Een optreden bij het afscheid van pater De Lange ver sterkte dit streven alleen maar. Een echte club De succesvolle optredens smaakten naar meer. Maar om op eigen benen te kunnen staan moest er wel een steviger basis zijn. Daarom kwamen op 9 september 1953 enkele leden bij elkaar om een voorlopig bestuur te vormen. Dit was de eerste ver gadering van de club, waarin enkele be langrijke besluiten werden genomen. Het eerste besluit was om op zaterdag 12 september van dat jaar een ledenver gadering te houden. Het tweede betrof wie er lid konden zijn: mannelijke leden van 12 tot 25 jaar, die lid waren van de LTJ of het Jongensgilde. Aan de vrouwelijke leden werden geen voorwaarden gesteld. Ook werden al enkele praktische zaken aan de orde gesteld: de kleding zal be staan uit een witte blouse of shirt, met rode das. Verder werd aanbevolen om de muziekbladen netjes te houden en een harde kaft te maken, waar de bladen in kunnen worden bewaard. Ze gingen daarom nieuwe leden werven, zo wel jongens als meisjes. Dit laatste vond in eer ste instantie geen goed onthaal bij de kapelaan van de paro chie, pater De Lange. Deze was er als geestelijk adviseur niet zo voor dat er meisjes bij de club kwamen. Maar na bespreking met pastoor Mol, is deze kwestie toen ten gunste gekeerd. De meisjes, die zich hadden aangemeld, mochten blij ven. De Cromico’s waren geboren! enkele dames van de Mondorgelclub Optreden 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. PAUZE Entree 1. Leiding: „Zingen is Leven”, Dir. B. J. Wolters „Jong Leven”, Reg. G. Volkers „De Cromico’s”, Dir. N. Smit Algemene leiding: A. C. Betjes van de Zangvereniging: Ave Verum, van Mozart Eram quasi Angus, van Palestrina Eens ‘s Meiens ’s morgens vroeg. Solo van de Heer S. v. Diepen Toneelspel in één bedrijf: Solo van enkele dames van de Zang Optreden van

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 23