Openbare vrijwilligs VERKQOPIHG te Harenkarspel. a. Een Boerenhofstede bestaande uit Huismanswoninst met boet, erf en diverse perc. Welland, Bouwland, Riet en Bosch, aan en nabij den Ringsloot in het Waar land gemeente Harenkarspel, ka dastraal aldaar bekend in sectie E. nos. I tot ien met 21, 47, 48, 53. 54. 56, 961. 957, 968, 9W, 64, 1022, 1(83, 57, 58, 955, 956 en 1288 en sec tie D no. 163, b. EenHuismanswoning met erf en diverse perceelen Dinsdag 3 October 1916 bij INZET en op Dinsdag 10 October d. a. v. i Jan Bakker en Trijntje Stam. 19 Schager Courant 9 september 1916. Een stolp erbij In de laatste week van het jaar kwam de rentmeester van de drie erfgenamen Sluijterman van Loo per trein vanuit Haar lem om in Waarland de huur op te halen. Ook vroeg hij aan de huurders hoe het ging en of ze nog klachten hadden. Met deze informatie ging hij terug naar Haarlem. Hij overtuigde de familie dat door uitbreiding van het aantal percelen land en door de bouw van een tweede boerderij de bezittingen in Waarland meer geld zouden opleveren. Er werd contact ge zocht met Jan Levendig en deze kreeg de opdracht om een nieuwe stolp te bouwen op een gunstige plek aan de Commu- nicatieweg, de weg van Dirks- horn naar De Weel (nu: Kerk straat 92.) In 1884 schreven de knechten van deze timmerman uit Dirkshorn hun namen op de balken van het vierkant. Ook vermeldden ze dat bij de bouw van deze stolp hout werd gebruikt van het verbrande huis van J. Bruin. De nieuwe boerderij met daarbij ongeveer 13 bunder land werd daarna ver huurd aan Jacob Krab- man en zijn vrouw Maartje Bood. In opdracht van... Toen Jan Bakker sr. bijna zeventig jaar was, wilde hij wel stoppen. Zo’n grote boerderij met veel land werd hem teveel en zijn jongens hadden de financiële mid delen niet om het bedrijf te kopen. Op de eerste verkoping was de familie Bakker goed vertegenwoordigd. Jan Bakker sr. en zijn zoons Jan, Cees, J.P., Piet en Dirk boden mee op de aangeboden perce len. Graag wilden ze wat verdienen met het strijkgeld. Ook Willem Dekker uit Waarland en makelaar Frans Jong uit ’t Veld schroomden niet om hun hand op te steken. om Akerendam deze bestemming te geven bracht met zich mee dat al het onroerend goed uit haar boedel te gelde gemaakt moest worden. De bezittingen in Harenkarspel, die voor 2/3 deel nog aan andere familieleden toebehoorden, kwamen bij inzet en toeslag te koop. Op 3 oktober 1916 was de eerste verkoping in het Noord-Hollandsch Koffiehuis te Schagen. Hierbij werd ingezet op de boerenhofstede met huis, boet, erf en diverse percelen weiland en bouwland en op een huismanswoning met erf en diverse percelen weiland. In 1911 had Frederica Henriëtte Sluijterman van Loo als langstleven de directe erfgename in haar testament vast la ten leggen dat heel haar vermogen over moest gaan naar de Stichting Sluijterman van Loo. De doelstel ling van deze stichting was huize Akerendam in Beverwijk in te richten voor huisvesting en verple ging van maximaal acht vrouwen uit den beschaafden stand en van protestantse huize. Verder had ze ook bepaald dat alle huisraad van haar woning in Heemstede naar Beverwijk zou gaan. Het besluit Notaris C. L. VAN DEN BERGH, te SCHAGEN, zal op bij TOESLAG, telkens des morgens 10 uur, i? het Noord-Hollandsch Koffiehuis te Schagen, ten verzoeke van de Familie SLUIJTERMAN VAN LOO publiek veilen en verkoopen In huur bij den heer J. Bakker, het huis met aanhoorigheden en erf tot l Mei 1919 en de landerijen tot 25 December 1918. WEILAND, in het Waarland gem. Harenkar spel, kadastraal aidaar bekend in sectie E nos. 159, 160. 1064, 1070, 1071, 1072 en 1073, In huur bii den heer J. Krabman het huis met aanhoorigheden en erf tot 1 Mei 1917 en de landerijen tot 25 December 1916. Een en ander te veilen in diverse perceelen en in massa’s. Aanvaarding in eigendom on middellijk na de betaling der koop penningen op 21 November 1916 en in genot de landerijen na 25 December 1916, de huizen en erven na 1 Mei 1917. Lasten vanaf 1 Januari 191" voor koopers rekening. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, alwaar tijdig notitiën met kaart verkrijg baar zullen zijn. Ie urnen groot 25.19.60 HA. ie urnen groet 13.56.10 H.A.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 19