Waarland, januari 2007. 15 Ben Jaspers, Rie Jaspers-Borst en hun kinderen aan boord van s.s. Rijndam op weg naar de U.S.A. 1949 naar Canada. 1952. Cor Jaspers, de broer van Jan Jaspers. Hij was metselaa Beerepoot. Het gezin emigreerde naar de USA. 1955. Ben Jaspers, ook een broer van Jan, vertrok met zijn v hun kinderen Ben, Johan en Engeline naar de USA. Hij was vrouw en kinderen naar de USA gegaan. Daarna zijn ze tweemaal teruggekeerd naar Nederland om vervolgens bij de derde keer definitief in de USA te blijven. 1956. Gré Jaspers, de oudste zuster van Jan, vertrok met haar man Jaap Jongkind en kinderen ook naar de USA. 1958. Cor Bruin en Annie Nieuwboer verkochten de Sparwinkel in Waarland en emigreerden met hun kinderen naar Canada. Cor Bruin was een jongere broer van Neeltje Jaspers-Bruin. Een oude schrijfmachine Aan het huis Veluweweg 35 is sinds de jaren zestig weinig veranderd. Herman Ze bezocht meerdere keren in de USA haar zoon Martien en zijn gezin en in Canada haar broer Cor en andere familie. Neeltje had de nodige vliegervaring opgedaan tij dens haar eerste vlucht in 1955. Ze vloog toen met een IJslandse maatschappij, miste de aansluiting in New York en moest daar uren wachten. Ze sprak geen woord Engels en kwam ook nog op een verkeerd vlieg veld terecht. Een reis die meer dan twee maal zolang duurde dan normaal. In de laatste week van februari 1979 werd ze plotseling ziek. Ze werd naar het zieken huis gebracht en daar overleed Neeltje op 1 maart op 78-jarige leeftijd. Commissie en de 'an de lied. Heide oordholland be- Larwouder- polder ind is in. gebruik Bronnen: - Regio-Archief te Alkmaar. - Van Jasper tot Jaspers, Jan Jaspers. - Met dank aan diverse leden van de familie Jaspers. Emigraties bij de familie Jaspers en Bruin Een nieuwe toekomst: was de leuze van mensen die hun geluk in een ander land gingen zoeken. Tussen 1945-1960 emigreerden verschillende Waarlandse gezinnen naar een ander werelddeel. Zo ook bij de familie Jaspers en Bruin. 1949. De moeder van Neeltje Bruin, Marie Arends, was in 1915 overleden. Twee jaar later hertrouwde haar vader Tinus met Betje Blank. Op 5 december 1925 overleed Tinus Bruin en in het voorjaar van 1928 trad Betje Blank in het huwelijk heeft het grotendeels gelaten zoals het was. Voor het raam van het kantoor hangt een bord: H.B. Jaspers, verzekeringen. Binnen aan de muur een foto van zijn vader en een oude blauwdruk tekening van het huis. Het kantoor blijft zo ook een herinnering aan Jan Jaspers. Aan een man, die niet alleen in Waarland, maar ook elders in Nederland bekend was en waardering oogstte. In ruim veertig jaar heeft Jan Jaspers heel wat afgeschreven. Eerst deed hij alles in klad. Vervolgens werden de verslagen van vergaderingen van de polderbesturen met pen in een het notulenboek geschreven. Bij het maken van polissen, kwitanties en transportaktes gebruikte hij al gauw een schrijfmachine. Zijn eerste staat nu nog steeds in het kantoor van Herman. De tijd verglijdt. Op het andere bureau staat een computer met printer en scanapparaat. Zakelijk overzicht van de vergadering van de Plaatse lijke Commissie voor J3u.il verkaveling, genaamd Waarlands- en Slootgaardpolder, gehouden op Vrijdag 14 Maart 1952, *s avonds 7.150 uu". d.Heide Mij. te WaarlandU Aanwezig de voU Secretaris, alsmede Mij. Het pachtcontrr treffende het gopac over 1952, wordt a< bij Adam Bruin te Wi Pen mondeling verzoek van Nic.Dekker Pzn. aan de Hoge- brugweg om puinboharding op zijn pad naar zijn koolschuur kan niet worden ingewilgd.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 15