r Neeltje Jaspers-Bruin. 14 De opvolgers: Herman en Simon. Toen bleek hoe verstandig het was geweest, dat hij zijn zoons bij zijn werk had betrok ken. De verkaveling van de Speketer, Koog- en Bleekmeer, Schaapskuil, Nieu we Polder en de Smuigel was in volle gang. Ook bij de realisatie van dit karwei was Simon Jaspers als secretaris van de Plaatselijke Commissie Ruilverkaveling nauw betrokken en hij werd hierbij regel matig bijgestaan door zijn broer Herman. In 1965 werden al de verkavelde polders binnen Waarlands omringdijk verenigd tot het Waterschap Waarland. Toen gaf Simon Jaspers wegens andere drukke werkzaamheden, als makelaar o.g. en zaakwaarnemeradministrateur, met pijn in zijn hart het stokje over aan Piet Hoedjes. Hiermee werd de band tussen het waterschapwezen in Waarland en de familie Jaspers verbroken. maal niet gewend. Aanvankelijk kon hij er moeilijk over praten, maar op aan dringen van zijn vrouw ging hij toch naar zijn huisarts. Deze constateerde een ern stige vorm van leukemie. De ziekte was niet te genezen en hij had niet zo lang meer te leven. Toch kwam zijn overlijden nog onverwachts. Op 18 februari 1962 overleed Jan Jaspers op 58-jarige leeftijd. Niet bij de pakken neer Positief in het leven staan en de goede ei genschappen, die je in aanleg hebt, ont wikkelen. Dat waren karakteristieke woor den van Neeltje Jaspers-Bruin. En het niet bij woorden laten, maar het ook doen. Ze heeft nooit gemopperd dat haar man zo vaak van huis was. Ze waardeerde zijn werk en liet dit ook merken aan de kin deren. Haar lust en leven was haar tuin. Neeltje had een verscheidenheid aan plan ten en bloemen, in die tijd iets bijzonders in Waarland. Na het overlijden van haar man Jan zat ze niet bij de pakken neer. Ze kocht een stuk grond aan de Volleringweg en wilde daarop een huis laten bouwen. in 1976 zijn kantoor in Wognum onder de naam: makelaarskantoor Jaspers-Van Diepen. Op dit moment zijn er ook ne venvestigingen in Heerhugowaard en Purmerend. Herman, de op een na jongste zoon, nam de verzekeringsportefeuilles over. Zo blijft de traditie van verzeke ringsagent tot vandaag de dag in stand. Een traditie van bijna 90 jaar. Opa Siemen Jaspers en diens broer Jan begonnen im mers in 1918 als agent van de Brand- verzekering-Maatschappij ‘Holland’ uit Dordrecht. Het kantoor bij het huis aan de Veluweweg 35 ging niet weg. Hier vestigde Herman zijn werkplek. Maar ze kreeg hiervoor geen toestemming van de gemeente. In 1968 verruilde ze Waarland, waar ze haar hele leven had ge woond, voor Tuitjenhorn. Ze had er vrede mee, wetende dat twee zoons het werk van haar man voortzetten. Ook in Tuitjenhorn was ze vaak bezig in haar tuin. Daarnaast ging ze graag op reis. S. M. JASPERS WAARLAND Eind jaren zestig werden in verschillende West- friese plaatsen woningen gebouwd. Makelaars en bouwondernemingen de den goede zaken. Zo ging het ook met Simon Jaspers. Zijn kantoor aan de Kerkstraat 76-78 in Waarland werd te klein en hij wilde voor zijn potentiële klanten midden in West-Friesland werken. Hij vestigde ZAAKWAARNEMER - ADMINISTRATEUR

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 14