Truus van der Gulik. 6 als één woningbouwvereniging verder zullen werken. 20 november Evenals in vrijwel alle Nederlandse ge meenten heeft men ook te Harenkarspel besloten tot het houden van een groot scheepse geldinzameling voor het Hon gaarse volk en de talloze vluchtelingen. De collectanten komen met hun lijsten nog deze week aan huis bij iedere inwo ner van de gemeente. 20 november In verband met de voorgenomen bouw van twee blokken van twee woningwet woningen stellen B en W de raad voor om twee percelen bouwgrond ter grootte van 646 m2, gelegen aan de Volleringweg achter de r.-k. school te verkopen aan woningbouwvereniging ’Goed Wonen’ te Waarland. De prijs zal f 4.- per m2 moeten bedragen. 20 november Door Zijne Excel. de Bisschop van Haar lem, Mgr. J.P. Huiberts, is tot lid van het R.-K. Kerkbestuur der parochie ’St. Wul fram’ te Waarland benoemd de heer Jac. J. de Wit, Slootgaard C 79, zulks ter voor ziening in de vacature S. Hoek Sr. die op 19 juli j.l. is overleden. 25 november Zuster Van der Gulik herdenkt de dag dat zij 121^ jaar als kraamverzorgster is ver bonden aan het Wit-Gele Kruis afd. ’t Veld - Waarland. 8 december Gevraagd aan de St. Janschool te Waar land, met ingang van 1 januari 1957, een zevende leerkracht. Brieven aan de Z. Eerw. Heer Pastoor N. Buurman te Waarland. 12 december De geheel verbouwde slagerij Wever wordt heropend. Door de plaatselijke vak lieden is het pand op deskundige en doel matige wijze verbouwd. Door aanbouw is een nieuw woongedeelte tot stand ge bracht, terwijl de voormalige woonruimte bij de zaak is gevoegd. Daarin is o.a. een grote, geheel naar de eisen des tijds in gerichte koel- en vriesinstallatie aange bracht. Door het verwijderen van de oude cel is in de winkel meer ruimte verkregen, geheel gemoderniseerd en van een nieuw interieur voorzien. Eén van de zoontjes knipte een lint door, terwijl de heer Lantman, voorzitter van de R.-K. Middenstandsvereniging, met een speciaal daarvoor bestemde sleutel de winkeldeur ontsloot. De opbrengst van de collecte ten bate van de Hongaarse slachtoffers ad f235.07 wordt afgedragen aan het Ned. Roode Kruis. 16 november Ook de v.v. Con Zelo heeft zich aange sloten bij de amateurvoetbalpool ter on dersteuning van de financiën. Formulie ren zijn verkrijgbaar en moeten ingevuld ingeleverd worden bij S. Houtenbos, kapper te Waarland, vóór iedere zondag. 17 november In café ’De Posthoorn’ vindt de aanbesteding plaats voor de bouw van een tweetal wo ningen, welke ge plaatst zullen worden aan de Kerkweg en Volleringweg voor rekening van de resp. opdrachtgevers W. en J. Dekker alhier. De bouw van de woningen wordt gegund aan de heer A. Burgmeyer te ’t Veld, de laagste in schrijver met f51.040.- 17 november Bij Jan Bos manu facturen staat de St. Nicolaastafel gereed met onder meer een ruime sortering speel goederen. Ook voor grotere kinderen zijn er pracht spelen, zoals Electro, Pim Pam Pet, legpuzzels, Jumbo, Dinky Toys, me- canodozen, enz. Voor de ouderen is er het nieuwe spel Board Script. Koopt in de morgenuren is het advies. 17 november Een door de Provincie vervaardigt ont- werp-uitbreidingsplan-in-onderdelen voor Waarland met bouwvoorschriften en nota van toelichting ligt vanaf heden vier weken op het gemeentesecretarie ter in zage. Het uitbreidingsplan betreft vooral de terreinen rond kerk, school, jeugdhuis en sportterrein te Waarland. 17 november Besprekingen zijn gaande tussen de drie in de gemeente bestaande woningbouw verenigingen, nl. ’Harenkarspel’ te Dirks- horn, ’Ons Belang’ te Tuitjenhorn en ’Goed Wonen’ te Waarland. Het ligt in de bedoeling dat zij per 3 mei 1957 een fusie aangaan en in het vervolg

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 5