5 Willem Dekker Hz. werd herkozen als lid van het K.V.P.-bestuur. Hij vervul de een belangrijke rol in de politiek en het vereni gingsleven in Waarland. Op deze familiefoto uit de jaren vijftig staan van links naar rechts. Voor: moeder Nel Dekker-Bekker, Lia, Rens, Els, vader Willem Dekker en boven: Wim, Wil, Theo, Cor, Henk. Ook degenen die nog geen lid van de club zijn, maar wel interesse voor het damspel hebben, zijn op deze bijeen komst van harte welkom. 22 september In de overheersend agrarische gemeente Heerhugowaard wordt de eerste stap naar industrialisatie gezet door de officiële in gebruikneming van het mode-atelier ’Noordwijk’, waarin een 25-tal meisjes, hoofdzakelijk uit deze gemeente afkom stig, werk hebben gevonden. 25 september De woningbouwvereniging ’Ons Belang’ te Tuitjenhorn heeft haar toewijzing voor twee woningen overgedaan aan de wo ningbouwvereniging ’Goed Wonen’ te Waarland. Op deze wijze is het mogelijk aan de Volleringweg te Waarland twee blokken van elk twee woningen te zetten, hetgeen mogelijk een acceptabele bouw som ten gevolge kan hebben. 25 september De Boerenleenbank Harenkarspel-Oost heeft bij het gemeentebestuur wijziging van het uitbreidingsplan aangevraagd, omdat het hun voornemen is tussen de woningen D50 (H. Groot) en D54 (H. Dekker) te Waarland een premie- woning annex kantoor te laten bouwen. 26 september Tijdens de rondvraag van de gemeente raadsvergadering deelt wethouder M. Burger mede namens zijn Waarlandse collega dat de tegenstellingen in het college van B en W tot het verleden be horen. De persoonlijke betrekkingen zijn weer hersteld, al handhaaft ieder zijn mening in de zakelijke aangelegenheden. Wethouder G. Jonker kan deze medede ling niet persoonlijk doen, daar hij ver hinderd was te komen. 4 oktober Zoals overal moeten na de Tweede Ka merverkiezingen ook in de afd. Waarland van de K.V.P., de voorzitter en alle be stuursleden aftreden, zodat de leden in de gelegenheid worden gesteld het vertrou wen in het huidige bestuur te hernieuwen of het bestuur in zijn geheel of gedeelte lijk te vernieuwen. De daartoe belegde vergadering vangt in verband met het Oktoberlof aan na afloop van dit Lof. Het vergaderlokaal is tegenover de kerk en dus kan men eerst de Oktoberoefening in de kerk bijwonen en daarna vergaderen. Bij de verkiezing van een voorzitter wordt de heer G.M.F. Lantman met op één na algemene stemmen herkozen. De be stuursverkiezing heeft voorts tot resultaat dat de aftredende functionarissen, de he ren S. Bakker Cz., W. Dekker Hz., Ant. Duimel, J.P. Kooij, P.N. Kuijs, Th. Pater en Jac. J. de Wit worden herkozen. In de plaats van de heer Jn. Dekker Andz. die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, wordt de heer C. Schrama Az. benoemd. 14 oktober Als plechtige opening van het wintersei zoen van de L.T. J. wordt des morgens ne gen uur een plechtige Hoogmis opgedra gen, waaronder kapelaan G. Zaal een pre dikatie houdt. Na de H. Mis volgt in het Jeugdhuis een gezamenlijk ontbijt, waarna Chris v.d. Eerden spreekt over ’De jonge ren van heden’. ’s Avonds wordt door de jongerenafdeling van de L.T.J., de toneel club ’Jong Leven’, die haar eerste lustrum viert, voor een goed gevulde zaal het kluchtstuk ’De nieuwe veearts’ op vlotte en gezellige wijze naar voren gebracht. 24 oktober Biedt zich aan: ’n SLAGERSLEER- LING, 15 jr. C. Bruin, Kerkweg D55, Waarland. 2 november Een dezer dagen slaagde te Amsterdam onze plaatsgenoot de heer Dick Wever voor het aannemersdiploma. 11 november Door Pastoor Buurman wordt een plech tige H. Mis van Requiem voor de zielen rust van de gevallen Hongaren opgedra gen, waarbij zeer vele parochianen tegen woordig zijn. Onder de plechtigheid wordt door de parochieherder een korte toespraak gehouden.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 4