Bestuur van de IJsclub en onderwijzend personeel bedankt voor dit sportieve initiatief! Voorzitter Gert Dekker Jz. 42 3. Robin Rustenburg 3. Leo Nolten 3. Linda Smit 3. Marco van Diepen 3. Monique Poland 3. Ronald Nolten 3. Annie van Tunen 3. Edwin Bruin 3. Arianne de Rooij 3. Joke Bronkhorst 3. John Nolten Uit de W4 van 14 februari 1976. Daverende Dertig Natuurlijk is ijspret geen echte ijspret zonder echte ijsbaanmuziek uit van die schetterende megafoonachtige luidspre kers. Hier was uiteraard aan gedacht, maar eenvoudig bleek dat niet. Het zwembad beschikte over een verster ker en over een luidspreker op het grote badhok. In de winter werd deze appara tuur opgeslagen bij Jaap Boekel. De be doeling was om dit materiaal ’s winters in te zetten op de ijsbaan. Dat bleek even wel minder eenvoudig dan gedacht. De oppervlakte van de ijsbaan was aan zienlijk groter dan die van het zwembad. Jong en oud, een gezellig muziekje erbij en ’s avonds stemmig verlicht. Kon het Hol landser? Lang tijd om van deze plaatjes te genieten hadden de bestuursleden meestal niet. Om de baan schoon en bruikbaar te houden moest er flink met sneeuwschuivers ge werkt worden. Met name het beeld van Dirk(je) Bakker, die met een sneeuwschui ver aan de Agria van Jan Bruin - Filmer of Cor van der Heijden de baan rondging, staat bij velen nog in het geheugen gegrift. Als de gelegenheid zich voordeed wer den er schaatswedstrijden georganiseerd. Hiervoor bleken in eigen dorp genoeg liefhebbers te zijn. Om voldoende deel nemers te trekken was een bericht in de krant dan ook niet nodig; een enkele aan kondiging op de baan was voldoende. 2. Michel Jonker 2. Rob van der Hurk 2. Judith Droog 2. Ronald de Groot 2. Regien Hogerheijde 2. Corné Bakker 2. Mirjam de Waard 2. Dick Dekker 2. Connie Dekker 2. Marian Pater 2. Alain Meijers vanaf de radio muziek opnam. Zijn favo riete programma was de Hilversum 3 Top 30, ofwel De Daverende Dertig van Felix Meurders. Vooral aantrekkelijk was dat Felix, anders dan andere presentatoren, niet door de muziek heen kletste. Dat was voor het opnemen natuurlijk ideaal! Het bereik van de speaker bleek onvol doende: dicht bij de speaker een enorm geschetter en aan het uiteinde van de baan nauwelijks hoorbaar. Geen wonder dus dat ook de geluidskwaliteit te wen sen over liet. In de winter van 1969 kwam midden op de baan een mast te staan. Toen de speaker aan deze mast was bevestigd bleek het geluidsprobleem nog steeds niet opgelost. De geluidskwaliteit bleef onvoldoende, maar de aanschaf van een tweede speaker vond het bestuur te begrote lijk. Ook vervanging van de versterker, die regelmatig man kementen vertoonde, was te duur. Als deze te krijgen zou zijn, zou een tweedehands bandrecorder worden gekocht. Jaap Boekel werd vanuit het be stuur speciaal belast met de zorg voor de muziek en twee jaar na de start bleek het bestuur behoorlijk tevreden. Jaap beschikte zelf over een recorder, waarmee hij thuis IJsclub De Kuil organiseerde, in samenwerking met het onderwijzend personeel, vorige week vrijdag schaatswedstrijden voor de jeugd en gezien het enthousiasme waarmee ge streden werd, kan gezegd worden dat het een succes was. Voor alle deelnemers was er na afloop een heerlijk korstje en de winnaars van elke klas kregen een leuk prijsje. De uitslagen waren als volgt: Klas 1: 1. Marc Faas Klas 2: 1. John Bruin 1. Anita Bruin Klas 3: 1. Marco Groen 1. Natascha Faas Klas 4: 1. Marco de Rooij 1. Mary Smit Klas 5: 1. Jos Stoop 1. Jolanda Haring Klas 6: 1. Sandra Hogerheijde 1. Paul Bakker

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 42