41 Een prachtige ruime baan met de molen op de achtergrond. dan een halfjaar voordat de gemeente hiervoor een vergunning afgaf - in zelf werkzaamheid en met assistentie van o.a. Piet Vriend, Tinus Bruin en Jaap Bier steker een houten keet gebouwd. Deze schuur, die ter verlenging van de houd baarheid op betonpalen werd gebouwd, ging dienst doen als berging voor het gereedschap van de vereniging, kleed ruimte voor de bezoekers en vergader ruimte voor het bestuur. Nauwelijks een jaar later werd de keet door een aantal bestuurders al weer vergroot om meer ruimte te krijgen voor de bestuurskamer. In de bestuursruimte werd een kookplaat geplaatst om ’s avonds koffie te kunnen zetten. Of er in de bestuursruimte ook iets anders werd gedronken, valt uit de notulen niet op te maken. Maar ja, buiten was het soms ijskoud en het bestuur was vaak bezig tot in de kleine uurtjes. Hoe de snacks en andere eet- en drinkwaren in de patattent werden geconserveerd en goed gehouden is niet helemaal duidelijk. De Voedsel- en Warenautoriteiten keken in die tijd nog niet zo krap en een vriezer was niet beschikbaar. Het volgende voorval voor de kar geeft evenwel te denken. Als gevolg van een periode met dooi moest de ijsbaan voor een onbepaalde periode wor den gesloten. Toen de vorst na veertien dagen weer terugkeerde werd de baan heropend. De bestuursleden moesten weer flink aan de bak en voorzitter Gert Dekker besloot de werkers te verrassen. Bij Bertus, die zijn tent ook weer had geopend, bestelde hij twaalf kroketten. Elf om mee te nemen en één om aan de kraam alvast op te eten. Toen de voorzitter een hap van zijn kroket nam, bleek deze nog koud te zijn en hij be klaagde zich hierover bij Bertus. Ja, vind je het gek?, antwoordde Bertus, die niet zo snel begreep dat ze niet lang genoeg in het vet hadden gelegen, Ze liggen hier al meer dan twee weken... Hoewel de baan heel veel tijd en energie opslokte, leverde hij in vol bedrijf ook veel voldoening op. Een prachtige, ruime baan met de molen op de achter grond, vol met door elkaar krioelende jeugd en rondrij- ders en de fanatiekere hard rijders op de buitenbaan. IJspret Aan de belangrijkste voorwaarden om de ijsbaan tot een succes te maken was vol daan. Maar voor een echt succes was men natuurlijk afhankelijk van een periode van matige tot strenge vorst. Koning Winter bleek het bestuur gunstig gezind en al in het eerste seizoen was sprake van een be hoorlijke winter. Volop gelegenheid dus om de nodige ervaring op te doen. Daarna volgden nog drie heel behoorlijke winters oP nj. Meer dan eens waren bestuursleden, bij gelegenheid geholpen door de enthousiaste jeugd, tot diep in de nacht in de weer om de baan sneeuwvrij te krijgen. Men voelde dit als een belangrijke verantwoordelijk heid en verplichting, zeker in de periode dat vooruitlopend op het seizoen al de nodige kaarten waren verkocht. De leden hadden recht op een goede ijsbaan; daar hadden ze tenslotte voor be taald! Op de speelweide, links van de ingang van de ijsbaan plaatste Bertus Groot zijn patattent. Omdat hij natuur lijk ook nog zijn wijk moest uitventen, was de tent door gaans pas ’s avonds geopend.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 41