NIEUWS VAN VROEGER Jan Dekker 4 Het tweede halfjaar van 1956 was door de Suezcrisis (26 juli) en de Hongaarse opstand (23 oktober) vervuld van internationale spanning. Natuurlijk was deze spanning ook in Waarland voelbaar. Een bloemlezing uit het Noordhollands Dagblad geeft een indruk van wat de Waarlanders daarnaast bezig hield. Noord-Hollands Dagblad 2 oktober 1956. G. Dekker - J. Schrama N. Volkers - G. Borst N. Bruin - C. v.d. Heijden Jac. Schrama - G. Borst Jzn G. Dekker Jzn. - K. Volkers Nico Bruin - L. Kok H. C. v.d. Heijden - W. Jonker N. Bruin Smz. - G. Dekker W. Jonker - N. Volkers J. Schrama - L. Kok Nic. Volkers - C.v.d. Heijden G. Dekker - G. Borst 2-0 2-0 0-2 2-0 1- 1 2- 0 2-0 0-2 0-2 2-0 1- 1 2- 0 parochianen zijn zilveren priesterfeest. ’s Morgens om 9 uur draagt de jubilaris in dezelfde kerk, waar hij voor 25 jaar voor de eerste maal op plechtige wijze het H. Offer opdroeg, opnieuw een plechtige H. Mis op, waarbij hij geassisteerd wordt door zijn beide heerneven pater Kwant, voorheer te Warmenhuizen en kapelaan H. Stam uit Den Burg. Na een plechtig Lof is er ’s middags in het Jeugdhuis gele genheid om de eenvoudige missionaris te feliciteren. 17 augustus Twee bekwame timmerlieden gevraagd bij Fa. D. v.d. Gulik en Zonen, Waarland. 24 augustus Dit weekend wordt in Waarland wederom kermis gevierd. Reeds nu zijn diverse ker misexploitanten gearriveerd en zijn bezig de diverse kermisvermakelijkheden op te bouwen. Op het kermisterrein komen on der meer zweefmolen, luchtschommel, golfbaan en dergelijke attracties. Verder suikergoed- en speelgoedkramen, vis- en fruittenten, enz. In de grote danszaal van café ’De Posthoorn’ zal gedurende de ker misdagen het alom bekende en hoogst po pulaire dans- en stemmingsorkest ’The Musical Players’ de dansmuziek verzor gen, terwijl bovendien de dansliefheb- bers(sters) hun hart kunnen ophalen op de spiegelgladde dansvloer. In de voorzaal wordt gezorgd voor een gezellig zitje, ter wijl ook de liefhebbers van het biljartspel volop aan hun trekken komen. 14 september Te koop 18 H.L. IRISSEN Golden Har vest, best groen partijG. GROEN, Kerk- weg D 11, Waarland. 20 september Nu de dagen korten en de lange avonden in aantocht zijn, gaan de diverse ontspan ningsverenigingen wederom hun activitei ten ontplooien. Zo ook de populaire dam club ’Volharding’. Hedenavond wordt om half acht in het café van de heer W. Jonker door deze damclub een bijeenkomst ge houden, waarbij zowel alle leden als oud- leden worden verwacht. 4 juli Tijdens de gemeenteraadsvergadering, die vrijwel uitsluitend gewijd is aan het vorige week aangehouden voorstel tot het bouwen van een nieuwe r.-k. school te Waarland, is de sfeer in de gemeentelijke vergaderzaal er niet op verbeterd. De le den van B en W beschuldigen elkaar van onsportief gedrag en verwijten vliegen over en weer. Uiteindelijke wordt het voorstel toch met 6 - 5 stemmen aange nomen, zodat een nieuwe r.-k. school zal kunnen verrijzen. 19 juli Een verslaggever van het Noordhollands Dagblad mijmert over de effecten van de ruilverkaveling: Het resultaat van deze miljoenen verslindende arbeid hebben we gezien. Tuinder PJ. Bos stond met trotse blik uit te zien over de akkers achter zijn woning in de Smeugelpolder ten zuiden van het dorp Waarland. Vorig jaar nog ’tuinder met ’n kloetschuit’ en twee bunder grond, was hij nu tuinder met gerij en drie bunder grond. Het heeft hem tien en een half mille goede vaderlandse guldens gekost (te betalen in 30 jaar), maar de rente daarvan is minder dan hij jaarlijks moest be talen voor het ophalen van zijn slootkanten 22 juli Oud-plaatsgenoot pater A. Stam viert temidden van zijn familie, vrien den, kennissen en oud- R.-K. Damclub “Volharding” WAARLAND - De uitslagen van de onderlinge wedstrijden door de le den van de r.-k. damclub “Volharding” luiden als volgt:

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 3