Waarland Ijsbaan en speelweide in het recreatieplan van 1 1 Werk komend voorjaar in uitvoering? Adam Bruin. 39 Noord-Hollands Dagblad, september 1966. hebben verzorgd is onduidelijk. Maar dat de commissie achter de schermen het nodige werk bleef verzetten, bleek in september 1966. Met de vette krantenkop IJsbaan en speelweide in het recreatie- plan van Waarland trad de stichting Waarlands Sportterreinen in de open baarheid met haar ambities. De stichting, die zich feitelijk vooral bezighield met de exploitatie van zwembad Onder Ons, presenteerde haar ideeën voor de ontwik- De verwachting was dat het werk ongeveer drie maanden in beslag zou nemen. Onge twijfeld zou het wel 1968 worden eer het object in exploitatie genomen kon worden. Al snel zou blijken dat de ijsclub een vereniging was, waarbij heel veel zelfwerkzaamheid werd gevraagd. Regelmatig moesten de handen uit de mouwen worden gestoken. Het was dan ook niet verwonderlijk dat het nieuwe bestuur vooral bestond uit praktisch ingestelde werkers met een flinke portie gemeenschapszin. En dat een aantal van hen in voorkomend geval ook gebruik kon maken van het vorstverlet was na tuurlijk mooi meegenomen! Bestaand zwembad en voorverwarmingsbassin ondergaan verandering keling van het gebied ten zuiden van het Con Zelo- terrein, geflankeerd door de Waarlandsmolen. Het betref fende plan omvatte een grote speelweide, een terras met zonneweide, het reeds bestaande zwembad en.een ijsbaan van 10.000 m2. Het te ontwikkelen gebied betrof vooral het enige stukje grond dat in en om Waarland nog niet was verkaveld. Het lag buiten de voormalige polder Waar land en werd ten tijde van de verkaveling van de Schaapskuilmeer- en Bleekmeer- polder niet meegenomen, omdat het een bestemming had gekregen als recreatie- plan bij het zwembad. Het heeft heel wat hoofdbrekens gekost alvorens de stichting overeenstemming had bereikt met de diverse landeigenaren en instanties. In samenwerking met de Cultuur Technische Dienst en de Stichting Beheer Landbouwgronden, heeft men in de voormalige Speketerspolder een stuk land, groot 1.2 ha gekocht en later geruild met de heer J. Schuijt, die zijn land af stond nabij het recreatieterrein. Ook heeft de stichting medewerking ondervonden van de heren G. Dekker Hzn. te Waarland en C. Borst uit Barsingerhorn. Handen uit de mouwen Het bleek een goede inschatting. Op 5 maart 1968 werd IJsbaanvereniging ‘De Kuil’ officieel opgericht. Her en der waren bestuursleden geronseld en het bestuur dat op 13 maart voor de eerste vergadering bijeen kwam in het Jeugd huis bestond uit voorzitter Gert Dekker Jzn., secre taris Wim de Groot, pen ningmeester Nico Post en de leden Adam Bruin, Ad Bruin, Joop Jongkind, Piet Broersen, Jaap Smit, Piet Zutt, Siem Bakker, Gert Dekker Hzn., Jaap Boekel, Dirk Bakker en Siem Stam. WAARLAND. Op de plaats waar eens net stoomgemz»; .raarianu»- polder heeft gestaan, waar de mensen uit de „vaarpolder” met hun schuiten in de polder kwamen door de sluis bij de Waarlandsmolen zal over enige tijd een {root recreatie-object ten uitroer worden gebracht. Bulldozers zullen een klein stukje grond bewerken, dat het enige is wat In en rond Waarland nog niet verkaveld is. Het Hgt buiten de voormalige polder Waarland, en werd ten tijde van de verkaveling van de Schaapskuilmeer- en Bleekmeerpolder niet meegenomen, omdat het een bestemming had gekregen als recreatie-plan bij het zwembad.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 39