J.M.A. de Heij. Waarland, 19 september 2006. Geraadpleegde bronnen: 36 Een curieuze sollicitatie De familie De Heij voelde zich goed thuis in Hazerswou- de, maar toen in het Katholiek School blad een tweetal advertenties stond, waarin een hoofd werd gevraagd in Hal steren en Waarland, begon het toch te kriebelen. Een collega solliciteerde naar de functie in Halsteren, waarop Koos de Heij een poging deed in Waarland. Het was een gok, hij had immers slechts een paar jaar ervaring! Het is een curieuze sollicitatie geworden. Curieus wanneer men bedenkt, dat kort nadat de brief was verzonden, zo rond elf uur ’s morgens, een oude Ford stopte voor de woning aan Rhijnenburch 13 te Hazerswoude-Rijn- dijk. Vervolgens een priester bij Toos de Heij aanbelde en zich bekend maakte als pastoor Buurman uit Waarland. Op haar verbaasde reactie zei hij, dat hij er zon dermeer vanuit ging dat haar man goed les kon geven, dus een bezoek aan zijn school vond hij niet nodig. Veel belang- rijker vond hij het om kennis te nemen van de thuissituatie van de sollicitant. Het resultaat was dat hij een hapje bleef mee-eten en gelijktijdig kennis kon ma ken met de vier jonge kinderen en Koos de Heij, die tijdens het middaguur thuis de maaltijd gebruikte. Het klikte van weerszijden aardig en de pastoor nodigde het echtpaar uit een dag naar het koolge- bied van Noord-Holland te komen, zodat ze kennis konden nemen van het dorp en de school. En zo geschiedde. Na een reis per trein en bus zou de pastoor hen bij de De verrassende keuze voor het onderwijs bracht wel de nodige problemen met zich mee; met name de financiële kant was voor het jonge gezin moeilijk te over zien. Ze hadden voldoende spaargeld om één jaar te kunnen overbruggen, dus bin nen die tijd moest het onderwijsdiploma worden gehaald. De Heij slaagde in die opzet. Op 16 juli 1953 volgde een tijde lijke aanstelling aan de R.-K. Jongens school Sint Jozeph te Hazerswoude- Rijndijk. Na een avondstudie van een jaar behaalde hij zijn hoofd akte en de tijdelijke aanstelling werd na een jaar omgezet in een vast dienstverband. bushalte komen afhalen. De pastoor was verlaat, zodat ze te voet op weg gingen naar de pastorie. Vanaf de Hogebrug konden ze het dorp overzien. De rust en gemoedelijkheid voelden weldadig aan. Het echtpaar De Heij en de pastoor zagen het wel zitten, zeker na de maaltijd in de pastorie met natuurlijk rode kool op het menu. Ze wilden de sollicitatie graag doorzetten. Op 12 oktober 1957 schreef pastoor Buurman namens het bestuur van onze St. Jansschool, wier patroon is de H. Joannes Bap tiste de la Salle, bevestig ik mijn mondelinge mededeling, dat U in zijn vergadering van 8 Oct. j.l werd aangesteld tot schoolhoofd per 1 Januari 1958. Ik hoop, dat U aan de verwachtingen zult voldoen, die wij daar omtrent van U koesteren, n.l dat U met veel toewijding onze kinderen de weg in Kerk en Maatschappij zult wijzen. Ik twijfel er niet aan, dat U hier een prettige sfeer zult aantreffen. Moge de goede God U bij Uw voornemens zegenen. Met eerbie dige hoogachting namens het Bestuur. w.g. N.Buurman, voorzitter, P.Nieuwboer, secretaris. Dat de start anders zou verlo pen, bleek al een maand later. - Regionaal Archief te Alkmaar. - Archief Parochie H. Wulfram. - Archief gemeente Harenkarspel. - Waarland van Toen, deel I. Arie Zutt. - Waarland van Toen, deel II. Arie Groen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 36