Burgemeester H. Nolet. 31 Jarenlang een vertrouwd dorpsbeeld. De oude lagere school op de hoek van de Kerkstraat- Volleringweg. Als kleuters daar ondergebracht kunnen worden, dan is het dus ook wel geschikt voor het lager onderwijs. Hij stelde voor om de punten 16 en 17 tezamen te be handelen. Het betreft immers beide on derwerpen een huisvestingsprobleem. Tot verrassing van beide wethouders voegde hij een extra element toe aan het voorstel met de mededeling dat behalve nieuw bouw er een tweede mogelijkheid bestaat van aanbouw en zelfs een derde in de vorm van hoogbouw. De gemeenteop- zichter heeft in deze twee keer afwijzend geadviseerd, zodat opbouw geen aanbe veling verdient. Raadslid Groot vond het goed dat al het mogelijke voor de jeugd werd gedaan. Hier wordt echter met ton nen gespeeld. Hij stelde voor om eerst eens de zaken ter plekke te gaan bekijken voordat een beslissing werd genomen. Nolet op stoom De voelbare onderhuidse spanning in de vergadering kwam met zijn harde stand punt naar buiten. Hij zei, dat de leden wel begrepen hadden dat er een zekere contro verse bestond tussen hem en de overige leden van het college. Het besluit van het college van 25 mei is genomen tijdens mijn afwezigheid, maar in een volgende verga dering heb ik nadrukkelijk verklaard dat ik in deze vrijheid van handelen voorbehoud. En dat liet de burgemeester vervolgens luid en duidelijk blijken. Voor wat betreft de bouw van de kleuterschool kon hij zich verenigen met het voorstel tot nieuwbouw, maar het tweede, de bouw van een nieuwe lagere school, kon in zijn ogen geen gena de vinden. In een gloedvol betoog veegde hij de vloer aan met het agendapunt. De huidige school is nog hecht en sterk, vijf jaar geleden is het gebouw voorzien van een centrale verwarming, kosten f20.000.-. Aan het pand is steeds gedaan wat gedaan moest worden, waardoor het aan de mo derne eisen is aangepast. De gemeente heeft steeds con amore hieraan meege werkt. Gaat het nu wel aan om een school, die in goede staat verkeert, steeds aan de moderne eisen is aangepast, te sluiten en daarvoor een nieuwe te stichten, omdat er één leslokaal te weinig is? de discussie in redelijke harmonie voort. Raadslid Willem Dekker Hz. betoogde dat er zeker een goede bestemming voor de oude school zou komen. Hij was er sterk voor dat er een tuinbouwschool in zou komen. Wethouder Jonker merkte op, dat, wanneer de kleuterschool in de lagere school zou worden ondergebracht, we ze ker vier jaar achterop raken (nieuwbouw lagere school en verbouw van de oude school). Onaanvaardbaar. Plotseling gooide burgemeester Nolet olie op het vuur. Dirkshorn achtergesteld Raadslid Paarlberg snapte er niets van. Als de oude school geschikt kan worden gemaakt voor kleuters of voor een atelier, waarom dan niet voor lager onderwijs? Kijk eens naar de school in Dirkshorn. Ie dereen zal moeten beamen dat deze school na de verbouwing in 1949 er prima uitziet. Het stelt hem erg teleur dat Dirkshorn voor kleuteronderwijs achtergesteld wordt bij Waar- land. In Waarland genieten 80 kinderen kleuteronder- wijs, terwijl er voor 30 kinderen geen ruimte is. In Dirkshorn is in het geheel geen kleuterschool, wat erger is. Straks zit Waar land met een leeg schoolgebouw, dat geheel waardeloos zal zijn door gebrek aan bestemming. Zo kabbelde Twee ton verschil Staande de vergadering lanceerde hij een geheel nieuw plan. De aanbouw van één lokaal zou pakweg f35.000.- vergen, de aankoop van het oude school dr huis, eigendom van de parochie, hoog geschat ƒ15.000.-. Met de bouw van een vervangende woning zou ƒ18.000.- gemoeid zijn, waar weer huuropbrengsten tegenover staan. Éi» 'l J

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 31