Johan Oud. 1937 1938 1939 9 Eén van de zwartste jaren van de vereniging. Er kan slechts een elftal op de been worden gebracht. Con Zelo speelt de eerste helft met tien man tegen SVW uit Heerhugowaard. Na de rust met negen. Weijert Jaspers, de linksbuiten van Con Zelo, is weggegaan voor een bruiloft. Uitslag: 3-4. 16 December. Onze correspondent Siem de Jong schrijft: Als het weer nu eens mee wil werken hebben we zondag een thuiswedstrijd tegen onze buurvereniging VZV gebruikt kunnen worden voor de aanleg van een nieuw veld, dat moest komen op het kerkeland ten zuidwesten van de kerk (achter het huidige Dorpshuis). Aan de paardenstal van de kerk zouden twee kleedkamers gebouwd kunnen worden. Om dit plan juridisch vorm te geven riep men de Stichting Waarlands Sportterrei nen in het leven. Die zou eigenaresse van zowel het zwembad als het voetbalveld worden. Het zwembadbestuur en Con Zelo namen de exploitatie voor hun rekening. Door zelfwerkzaamheid werd de klus geklaard. Velen staken de handen uit de mouwen en na een jaar had Waarland een prachtig zwembad en een sportveld met kleedgelegenheid. Voorafgaande aan de opening van het nieuwe veld werd op Hemelvaartsdag 1947 een H. Mis opge dragen. Het regende die ochtend zo hard, dat Piet Kuijs vreesde dat de geplande wedstrijd tegen Volendam afgelast zou moeten worden. Gelukkig voor iedereen en in het bijzonder voor Piet, klaarde de lucht ’s middags op en kon de wedstrijd doorgaan. Hierbij deed zich een pijnlijke situatie voor. Burgemeester Nolet was gevraagd om de aftrap te verrichten. Die middag stond Hendrik Bruin bij de kassa en hij vroeg de burgemeester om entreegeld. Nolet vond dat hij niet hoefde te betalen, omdat hij was uitgenodigd. Door tussenkomst van de voorzitter werd dit misverstand uit de wereld geholpen. Gerrit Jonker, vanaf 1934 penningmeester, secretaris Jan Bruin en voorzitter Piet Kuijs hebben veel voor de vereniging gedaan. Ze organiseerden een fancy-fair waarvan de opbrengst was bestemd voor de aanleg van de waterleiding naar de nieuwe kleedkamers. Ook richtten ze een jeugdafdeling op en een supportersclub. Verder maakten ze met Con Zelo-handbal afspraken over het gebruik van het veld en de kleedkamers. Ook op het sportieve vlak ging het goed. Piet Kuijs had mees ter Oud gevraagd om training te geven. Nieuwe gezichten Piet Kuijs was een echte volksman, een harde werker en hij kon met bijna ieder een overweg. Zijn aankomend gezin en de overname van de melkzaak van zijn moeder noopten hem in 1955 de voorzit tershamer over te dragen aan onderwijzer Johan Oud. Er kwam ook een nieuwe secretaris. Jan Bruin had werk gekregen in de Noordoostpolder en Gert Zuijdam werd gevraagd om zijn taak in het be stuur over te nemen. Een goede zet, want de junioren en het eerste elftal werden kampioen. Gert vertelt: Piet kwam bij ons te ven ten en vroeg of ik secretaris wilde worden. Ik ging regelmatig naar het eerste te kijk, maar ik had eigenlijk nooit gevoetbald. Alleen die enkele maanden in militaire dienst, twintig tegen twintig. Hij gaf wel even bedenktijd aan me. De volgende dag kwam Piet weer en toen heb ik ‘ja gezegd. Meer dan vijfentwintig jaar ben ik secretaris geweest en dat heb ik altijd met plezier gedaan. Piets mensenkennis was zo slecht nog niet. Regel was dat de voorzitter van de elftallencommissie in de bestuurs vergadering ook zijn zegje mocht doen. Tijdens de eerste bestuurs vergadering van Johan Oud en Gert Zuijdam liepen de menings verschillen tussen het bestuur en de elftallencommissie hoog op. Een speler had zich zó misdragen, dat de elftallencommissie vond dat hij voor lange tijd geschorst moest

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 9