5 3 maart Gevraagd een net persoon die genegen is om met manufacturen te venten. J.A. Bos, Waarland. 6 maart Te koop: een verse vaars en 12 biggen - Gebr. Roozendaal, Speketerpolder F 9, Harenkarspel. 7 maart Wegens drukke werkzaamheden nemen voorzitter Ant. Duimel en secretaris J. Kooy ontslag uit het dagelijks bestuur van de KAB. Omdat P Zuijdam zelf standig is geworden en daardoor de KAB gaat verlaten, moet ook een nieuwe pen ningmeester benoemd worden. Als nieuw bestuur wordt gekozen de heren D. Bakker Dz., A. Bruin Gz. en Joh. Hoek Jnz., terwijl de heer A.C. Betjes met grote meerderheid van stemmen als voorzitter wordt benoemd. 16 maart Onder de tuinders in onze omgeving heerst, nu de winterproducten zulke goe de prijzen opbrengen, een opgewekte stem ming. Toch waarschuwt de heer A. Zutt, de nieuwe voorzitter van de afdeling Waarland der L.T.B., tijdens de jaarver gadering dat nu de koolsoorten twee winters achtereen hoge prijzen hebben opgebracht, men daarop niet al te veel moet vertrouwen en dat het daarom gewenst is, de aandacht op andere cul tures te vestigen b.v. op glascultuur. 17 maart Het Bestuur van de Banne Harenkarspel maakt bekend dat de brug in de Smuigel- polder wegens spoedwerkzaamheden voor alle rijverkeer is afgesloten vanaf maandag 19 maart tot nadere aankondiging. 17 april De grote zaal van het jeugdhuis is tot in de uiterste hoeken geheel met belangstel lenden gevuld voor de revue Daar knap je vast van op, die mondharmonicaclub De Cromico S onder leiding van haar on vermoeibare dirigent de heer Nico Smit en met medewerking van de jongeren toneelvereniging Jong Leven, voor het voetlicht brengt. 18 april In het jaarverslag van de kassier Corn. Dekker van de Boerenleenbank ‘Haren- karspel-Waarland’ wordt opgemerkt dat er in onze parochie nog enkelen zijn, die hun geldzaken door andere bankinstel lingen laten verzorgen, hetgeen niet ge tuigt van voldoende gemeenschapszin, daar lende klassen wel besproken en ver klaard, maar behoeven niet letterlijk van buiten geleerd te worden. 7 februari IJsclub ‘Eendracht maakt macht’ van De Weel, Oude Niedorp, houdt wederom een wedstrijd hardrijden met hindernis voor dames. Het weer is goed en de baan mooi, zodat veel publiek deze wedstrijd gade kan slaan. Winnaars zijn geworden: Annie Smit Cd. 1e pr.; Vronie Stoop Jd. 2e pr.; Annie Kramer Nd., 3e pr.; Alie Bruin Jd., 4e pr. 14 februari Een autobus van de Nacolijn S.B. Alkmaar - Leeuwarden wordt op de onbewaakte overweg nabij het sluisje te Noord-Schar- woude door een losse D.E.-locomotief met een dergelijke kracht gegrepen, dat de lo comotief zich midden in het voertuig boort en zelf uit de rails wordt geworpen. Enkele inzittenden worden door ijlings toegescho ten brugwachters en omwonenden met ijzerzagen en lasbranders uit hun afschu welijke positie bevrijd. De gewonden worden allen, na ter plaatse door de artsen dr. De Wit van Oudkars- pel, dr. Twisk van Heerhugowaard, dr. Manjoero van Broek op Langedijk, dr. Wilmink van Zuid- Scharwoude en dr. Hage man van Oude Niedorp verbonden te zijn, met drie in allerijl gerekwi reerde brancard-auto’s en ’n stationcar van de verkeerspolitie, naar de Alkmaarse ziekenhuizen vervoerd. Drie der zwaar gewonden, waaronder de 40-jarige heer Piet Roozendaal uit Waarland, moesten in het ziekenhuis onverwijld door chirurgen worden behandeld. 15 februari De gemeenteraad besluit tot uitbreiding van de openbare verlichting op het einde van de Andries Dekkerweg en op een gedeelte kade langs de Ringsloot van de Spek- eterpolder ten behoeve van enkele achterafwo- nende gezinnen. De kos ten bedragen f 77.70 per jaar en f 15.- ineens. Noord-Hollands Dagblad 5 mei 1956. WAARLAND - Het oudste echtpaar in onze parochie, Aris Doodeman en Neeltje Zut hoopt op dinsdag 8 mei a.s. zijn gou den huwelijksfeest te vieren. Beide oudjes zijn geboren en getogen Waarlanders. Za terdag 5 april 1873 werd Aris geboren, terwijl Neeltje op zondag 23 juli 1871 het levenslicht zag. Ondanks dat hun ouder lijke woningen aan de Oostkade niet ver van elkaar verwijderd lagen - zij waren naaste buren - heeft het toch nog vrij lang geduurd voordat zij een paar werden, want toen op dinsdag 8 mei 1906 in de parochiekerk van de H. Martinus te ’t Veld hun huwelijk werd gesloten, telde de bruidegom 33 en de bruid bijna 35 jaar. Het bruidspaar vestigde zich in de ouder lijke woning van de bruidegom, waar het een gemengd agrarisch bedrijf had. In het jaar 1912 werd in de plaats van het oude huis een nieuwe boerenwoning gebouwd, daar verbleven zij tot 1925. Toen verhuis den zij naar de Veluweweg waar Aris een nieuw burgerhuis had laten bouwen. Zij hadden hun bedrijf aan een neef overge dragen en gingen rentenieren, zodat Aris nu 31 jaar rentenier is, een record dat velen niet bereiken.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 5