w i Waarland, 15 maart 2006. 47 Oud... maar niet der dagen zat. wanten, alles breide ze voor de kinderen van Jan Kramer. Of borduren, het liefst schilderijen met een fraai tafereel. Mien ging er zo zeer in op dat ze al bordurende bijkans zelf in de lijst zat. In de winkels hoorde ze de dorpsnieuwtjes en als ze die dan tegen Hendrik, vers van de pers, vertelde zei hij heel vaak dat hij dat allang al wist. Mien had van Hendrik ooit een fiets gekregen, maar toen hij haar op dat rijwiel zag rijden vond hij dat ze er niet goed mee overweg kon. Hij maakte er grapjes over en zei tegen haar dat hij de dokter en de pastoor zou waarschuwen als ze met haar fiets an de reed ging. Trouw gingen Hendrik en Mien een paar keer per jaar naar Rotterdam. Na het over lijden van haar moeder kwam haar vader beurtelings bij zijn dochter Bep en bij Hendrik en Mien inwonen. Die periode duurde 9 jaar. Haar vader hield van de Speketerspolder en het dorp Waarland en zei meerdere malen tegen zijn dochter en schoonzoon: Jullie gaan als ik dood ben niet met me sjouwen hoor. Ik wil hier wor den begraven. Hij stierf op 93-jarige leef tijd en vond achter de kerk van Waarland zijn laatste rustplaats. Ze hansten elkaar Ondanks zijn niet al te beste gezondheid pakte Hendrik snel na de verhuizing de draad weer op. Hij werd lid van de biljart club en de dorpnieuwtjes die hij hoorde publiceerde hij jarenlang met een zekere regelmaat in de W4 onder zijn schuilnaam H.K. Warhoofd. Eén keer is Mien met Hendrik naar de kermis geweest. Ze koch ten wat oliebollen en nougatblokken en hielden het voor de rest voor gezien. Haar huishouden was tip top in orde en op regel. De grote schoonmaak werd geen jaar overgeslagen. Van eten koken daaren tegen hield ze niet en Hendrik slikte dat voor lief en liet nooit een enkele klacht over het eten horen. Mien heeft een sterk gestel en het woord moe zal men niet uit haar mond horen. De mensen moeten vaak om haar Rotter damse uitspraak lachen. Het klinkt hen zo komisch in de oren. Ze werd penning meester van de Bejaardenbond en had een kaartrondje met Nel Bekker, Geertje Bus ker en Jantje van Schagen. Het leven in het andere dorpje bij Sabina- hof was goed. Beiden genoten van elkaar en van hun bezigheden. Hendrik pandoer de en dronk daarbij een lekker neutje. Mien handwerkte dat het een lieve lust was en kon breien en praten tegelijk. Met Arie en Geertje Zutt gingen ze vaak op vakantie en de twee stellen hansten elkaar mira kels best. Maar eind jaren ’80 begon Hendrik op nieuw te sukkelen met zijn gezondheid. Zienderogen verslechterde hij en op 1 juni 1990 overleed hij op 85-jarige leeftijd. Een zware slag voor Mien, maar ze houdt zich flink. Ze mist hem. Als je met haar praat en het gesprek komt op Hendrik dan beginnen haar oogjes weer te twin kelen. Nog steeds, ook al is ze 98 jaar. hem te stoppen en zijn bedrijf te verko pen. Bij bejaardenzorg Waarland werd een woning aangevraagd en in het najaar van 1969 verhuisden Hendrik en Mien van de Speketer naar een aanleunwoning bij Sabinahof. Piet Roozendaal en Arie Ruiter hielpen mee met de verhuizing. Vanaf die tijd leerde zij de mensen uit Waarland pas écht kennen. Met dank aan: - Fam. Ruiter-Kok. Voorgoed verdwenen Eind jaren vijftig werden er plannen ge maakt om de Speketer te verkavelen. Hendrik nam zittting in de verkavelings- commissie. Hij was fel tegenstander van het dichtgooien van het Diepe Gat. Hij was een natuurmens en zag het belang in van dat pracht stuk water en rietland. Veel uren gingen op aan vergaderingen. Het Diepe Gat werd land, de ringsloot voor hun huis ver dween en Hendrik kreeg zijn bedrijf bij huis. Ook de boerderij naast hen werd ge sloopt en zijn broer Gert met zijn gezin ver huisde naar de Diep- gatweg. Aan die ver anderingen moesten Mien en Hendrik erg wennen. Enkele jaren daarna begon Hendrik te sukkelen met zijn gezondheid en de dokter adviseerde X M-

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 47