36 Op basis van deze foto werd de reünie georganiseerd. V.l.n.r. Voor: Madelijn Schmeddes, Annie Groen, Gerarda van Ophem, Nel Laan, Lies Stoop, Luus Bruin, Nel Meester, Afra Pankras, Jopie Danenberg, Riet Jaspers, Antoon Bruin. Middelste rij: André Doodeman, Jan Zutt Az., Theo Groen, Cees Klaver, Cor de Waard, Jan Borst, Cor Kramer, Kees Pancras, Piet Kramer, Piet Boots, Theo Dekker, Jaap Stam, Joop Doodeman, meester Raas. Bovenste rij: Lena Stoop, Vera Kok, Annie Groen, Bep Groen, Corry Dekker, Nel Bruin, Mia Bruin, Vroon Kok, Jannie Bakker, Afra Groen, Joop Danenberg. Meester Raas ‘Toen naar de zesde met meester Raas. Daar is natuurlijk een boek over vol te schrijven. Met zijn uitspraken als: marcheer de gang op, vlegels, ze domkop pen, met ze harde koppen, enzovoorts, is hij de man die in Waarland nog het meest besproken is. Met zijn Eysink motorfiets stoomde hij elke morgen voor acht uur, eerst te kerk, het schoolplein op. Jansje en Grietje Agenant hadden in de winter dan die hele grote kachels alweer in de brand gestoken met een scheut peterolie Ik denk dat we in die periode ook door kregen dat de klas bevolkt werd door twee soorten mensen, namelijk jongens en meisjes, en de zogenaamde verke ringen ontstonden. Wie of er nou precies met wie was, dat werd ook altijd door anderen geregeld.’ en wat aanmaakhout, daarna ging er een emmer cokes bovenop. Dan ging Raas een broodje eten en om vijf voor negen de bel luiden, die naast de twee groene deuren hing. Zo begon voor hem en voor ons elke schooldag. Maar met hem voor de klas begon voor ons ook het laatste schooljaar met breuken, procenten, d en dt, tegenwoordige tijd en verleden tijd, voltooid verleden tijd, werkwoorden, lidwoorden, aanduidende voornaam woorden, natuurkunde met rooie bieten, aardrijkskunde: Groningen, Hoogezand, Sappermeer, Zuidbroek, Scheemda, Veen- dam, Wildervank, Oude Pekela, Nieuwe Pekela, Stadskanaal of Bali, Lombok, Soemba, Soembawa, Flores en Timor. Maar ook de Hernieuwing van de Doopbe loften en het Plechtig Aannemen in de tijd van pastoor Verhaar eisten veel van onze en zijn tijd. Zo kwam er voor ons

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 36