VRIJWILLIGERS Piet Kleverlaan 31 Een amateursportvereniging kan niet zonder vrijwilligers. Zij zijn de kurk waarop de club blijft drijven. Door hun enthousiasme en inzet kunnen de leden, van groot tot klein, hun sport beoefenen. Con Zelo voetbal telt op dit moment twintig teams. Heeft u zich wel eens afgevraagd hoeveel mensen elke week in touw zijn om alles in goede banen te leiden? Dertig, veertig of misschien wel vijftig? Vermenigvuldig dit aantal eens met de uren en ook met de weken waarin zij actief zijn en u heeft het aantal vrijwilligersuren per jaar. De uitkomst zal u verbazen. Bertus Stoop trok zijn lijntjes. 2000 Het eerste wordt weer kampioen en promoveert naar de 6e klas. In de W 4: De bal van Con Zelo 1 is terecht. Joep Veldman en Jaap Boekel bedankt voor het vinden en terugbrengen. 2001 Opnieuw een klas hoger. Nu 5e klas. Na drie jaar competitie stopt het damesvoetbal. De contributie bedraagt: voor seniorenf 200.- voor juniorenf 125.- en voor pupillenf 67.50. In 1931 betaalden de senioren f 9.- en de jeugdledenf 6.-. trekt hij de lijnen en hangt de netten in de doelen. Al met al aardig wat uurtjes werk. Eenmaal uitgezet houdt de ter- reinknecht de lijnen elke week bij. Ten tijde van droogte zorgt een andere vrijwilliger ervoor dat de velden worden besproeid. Sieb Schouten, voorzitter van het jeugdbestuur en daarna secretaris van de gehele vereniging. Het eerste balcontact Elk jaar doet Con Zelo in april een op roep om je als jeugdlid op te geven. Dan begint het voetballeven voor de pupillen. De mini’s, vaak door één van hun ouders gebracht, komen de kleedkamer binnen en worden ontvangen door een jeugdtrainer. Even later gaan ze samen naar het trainingsveld, waar de eerste baloefeningen worden gegeven. Belangrijk is dat de trainer de jongens of meisjes plezier in het spel bijbrengt. Na hun eerste echte kennismaking gaan ze naar huis, zich niet bewust dat daarna de kleedkamers en gangen moeten worden aange veegd. Aan het begin van de competitie stelt het jeugdbestuur in samen spraak met de begeleiders de elf tallen samen. Na een of twee toer nooien begint in de maand septem ber de competitie voor de jeugd. Kort daarvoor zet de terreinknecht de velden uit. Met een krijtwagen Een apart jeugdbestuur In de tweede helft van de jaren zestig re gelden en begeleidden Jaap Pankras en Jan van Duin de wedstrijden voor de ju nioren en aspiranten. Toen zij stopten, nam Piet Houtenbos hun taak over. Kort daarna kwam er een jeugdbestuur onder voorzitterschap van Sieb Schouten. Tot op de dag van vandaag werken hoofd- en jeugdbestuur prima sa men. Er is goed overleg, wat vaak de doorstroming van de jeugd naar de senioren vergemakkelijkt. Het jeugdbestuur organiseert naast de reguliere wedstrijden o.a. diverse toernooien, een scheidsrechterscur- sus, spelregelwedstrijden en om het jaar de strijd om de penalty- bokaal en een voetbalkamp. RI^GSBFDi

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 31