1996 29 Plezier in het spel. Deze mini-pupillen hebben er duidelijk zin in. Van links naar rechts. Voor: Kick Smit, Steijn Bakker, Jelles Jongkind, Jelle Stam, Dennis Wever, Bart Stoop, Rick Veeman, Stef Ruigrok. Boven: Piet Wever, Roel Smit, Ruud Bakker. 1994 1995 Een grillig seizoen. De Koog-Con Zelo 9-3 en Con Zelo-AGSV 12-0. Trainer Henk Schuijt zegt: Niet iedereen is even goed, maar is de inzet goed dan ben je op de goede weg. Via de nacompetitie gaat het eerste naar de 2e klas. Degradatie volgt naar de 3e klas afdeling of 8e klas KNVB. In het seizoen 1996-1997 heeft Con Zelo: 6 senioren-, 4 junioren- en 8 pupillenelftallen. Co reageerde teleurgesteld. ‘Uitgerekend deze wedstrijd was onze minste van het hele seizoen, jammer voor het Waar- landse publiek dat ons altijd heeft ge steund.’ Ondanks het verlies heeft de aanhang kunnen genieten van het aanvallende voetbal in de competitie én nacompetitie, wat mooie en spannende wedstrijden met zich meebracht. De grote groep suppor ters, die zowel bij de uit- als thuiswed strijden geen verstek liet gaan, was het er over eens dat succes in de komende jaren niet kon uitblijven. In het seizoen 1999-2000 stond Con Zelo vanaf november eerste in de competitie met een minimale voorsprong op de naas te concurrenten. En zij wist die plek uit eindelijk ook te behouden. Door een bles sure van Raoul van Oijen stond in de laatste wedstrijd tegen de directe concur rent Apollo uit Hensbroek Piet Wever weer onder de lat. Piet liet zien dat hij, na drie jaar niet meer te hebben gespeeld, het keepen nog niet was verleerd. Slechts eenmaal werd hij gepasseerd. De uitslag was 2-1 in het voordeel van Con Zelo en promotie naar de 6e klas volgde. Mede door de twintig doelpunten van de specialist in vrije trappen, Ronald Zomerdijk, was het team dit seizoen de meest productieve ploeg in de regio met een gemiddelde van bijna 3 V doelpunt per wedstrijd. Op het nieuwe complex Martin Rood nam het roer over van Co van der Gulik. In de twee jaar dat Martin trainer was, werd er met dezelfde groep spelers meegedraaid in de 5e klasse. In het voorjaar van 2004 speelde Con Zelo 1 in de nacompetitie mee om een plek in 4e klas. Jammer dat Jos van Geffen de wedstrijden vanaf de zijlijn moest gade slaan. Hij had kort daarvoor als speler in een regio-elftal een blessure opgelopen in een wedstrijd tegen AZ. Helaas kwam Con Zelo net 1 puntje tekort om te promoveren. Trainer Martin Rood en elftalbe- Hooggespannen Ten gevolge van de successen van het elftal van Co waren het seizoen daarop vanuit de gehele Noordkop vele ogen op de verrichtingen van Con Zelo gericht. Vanwege het aantrekkelijke voetbal hadden de supporters van Con Zelo hoge verwachtingen. Tot het eind toe bleef het spannend. In de voorlaatste drie wedstrijden werden 9 punten gepakt en het ongelofelijke gebeurde. Het was weer gelukt. Met 46 punten uit 22 wedstrijden werd het vlaggenschip kampioen en promoveerde naar de 5e klas. Con Zelo bleef voor iedere tegenstander een plaag. Interessant was dat na 30 jaar eindelijk weer eens de derby VZV-Con Zelo op het programma stond. Toen het publiek massaal richting ‘t Veld ging om deze wedstrijd te bekijken, stond de Weel- brug open. Een grap van de tegenstander. De intimidatiepoging had niet de gewenste uitwerking. Van enig verschil bleek geen sprake. Het werd een gelijkspel 2-2. In mei 2002 besloot Co er een punt achter te zetten. Voorzitter Ad Boekel: Het succes van Con Zelo is het succes van Co. Hij heeft de sportiviteit en beleving terugge bracht, iets waarmee de club de komende jaren verder kan. Wr* A'

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 29