28 Pieken en dalen. Sinds 2004 speelt Con Zelo in de 5e klas. Van links naar rechts. Voor: Jos van Geffen, Collin Post, Paul Bos, Daan van der Linden, Miel Krijnen, Roel Boekel, pupil van de week Jelle Betjes. Boven: Dick Wever, Rick Smit, Glenn Vriend, Eric Oudeman, Frank Moor- mann, Paul van Geffen, Den nis Zomerdijk, Lex Ligt- hart, Ronald Zomerdijk, Arjan Oord, Ilona Smit, Peter Snoek, Piet Houtenbos. 1991 Con Zelo 60 jaar jong. Er een receptie en een feestavond. Het jeugdbestuur o.l.v. Herman Zomerdijk organiseert een kampvierdaagse voor de jeugd. 1992 Drie dagen achtereen organiseert de KNVB promotie-activiteiten voor de jeugd. 1993 Con Zelo 1 degradeert naar de 3e of laagste klas. Verschillende spelers verlaten de club of stoppen, maar gelukkig blijft de trouwe aanhang komen. Hun begeleiders waren toen: Ben Krijnen en Gerard van Geffen. Co van der Gulik, die in augustus 1997 trainer van de senioren werd, nam een groot gedeelte van deze jeugd mee naar het eerste. Het waren: Jurian Bruin, Jos en Paul van Geffen, Rick Houtenbos, Joes Kuijs en Ronald Zomerdijk. De oudjes zoals: Don Bleeker, Jan Bruin, Niels Dekker, René Nolten, Eric Oude- man, Raoul van Oijen en Rick Smit zorg den voor het evenwicht binnen de groep. Daarna kwamen daar de jonkies Roel Boekel, Paul Bos, Bob Houtenbos, Miel Krijnen en Daan van der Linden nog bij. In een beschrijving van René Nolten ko men Co en de elftalbegeleider Herman Zomerdijk naar voren: als mannen met een duidelijke visie, waarbij gedragscode, verzorging en gedrevenheid vooropstaan. Verder zegt hijIn het seizoen 1997-1998 speelden we in de 8e klasse met een 3-4-3 formatie en voor de groep was het dui delijk wat de bedoeling was. Aanvallend voetballen en één doelpunt meer maken als je tegenstander. De eerste uitwedstrijd tegen De Koog werd nog met 3-0 verloren. Co, je moete niet denke, dat je met een deel van die skoóljochies zomaar effe kampioen worre was de reactie van Cor Dekker Dz. Al snel werd duidelijk dat we in deze competitie voor de prijzen gingen. De basis voor het kam pioenschap werd gelegd door onze thuiswedstrijd tegen De Koog, die op dat moment 5 punten voor stond, met 5-2 te winnen. Half februari 1998 was het zover. De uitwedstrijd werd bij Sint Boys gewon nen en met nog 2 wed strijden te gaan, was Con Zelo niet meer te achter halen. Het elftal werd de eerste kampioen in de regio West 1, promoveer de naar de 7e klas en was ook de productiefste ploeg met 73 doelpunten vóór uit 18 wedstrijden. Het enthousiasme van de supporters was enorm. Ze hadden een platte wa gen voor ons geregeld. Met z’n allen, als een stel kleine kinderen, gingen we door het dorp met een trainer die zijn tranen de vrije loop liet. ‘Geniet hier maar van, want dit gebeurt niet iedereen’, zei Co. Niet wetend wat er de jaren daarna zou gebeuren. Blijven aanvallen Een jaar later lag promotie weer binnen bereik. René gaat verder: We eindigden dat seizoen als 3e op de ranglijst achter Koedijk en Vrone. Maar met een periode- titel op zak wisten we ons voor de nacom- petitie te plaatsen. Eerst speelden we te gen Koedijk 1-1 en van Graftdijk wonnen we met 2-1. Dit betekende een beslissingsduel tegen KSV op het LSVV-terrein om promotie af te dwingen. We konden niet op volle sterkte aantreden. Topscoorder Ronald Zomerdijk en sluitpost Raoul van Oijen waren geschorst en we verloren die wed strijd met 3-1. IK W n

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 28