27 Een dieptepunt in de geschiedenis van Con Zelo: degradatie naar de laagste klasse. Uit de Schager Courant van 6 mei 1996. John Doodeman vertelt over die tijd: In april 1984 had Dynamo uit Hensbroek twee oud-ADO spelers in haar elftal staan. Eén van hen was Adje Bouman. Aan het begin van de wedstrijd zei Rob van de Giesen: ’Die Bouman speelt als een oude krant. En zeer waarschijnlijk heeft die speler na de wedstrijd woorden van gelijke strekking over Rob gezegd, want we verloren namelijk met 7-I. Het Waarlandse publiek droop met alle span doeken zeer teleurgesteld af. In 1990 degradeerde het eerste naar de 2e en drie jaar later naar de 3e klasse. Tijdens de tweede helft stonden we eerst met de rug tegen de muur en spelend op de counter. Trainer Leo van Westen wissel de tijdens de rust de geblesseerde John Doodeman voor Johan Bruin. Achteraf een gouden greep, want door twee doelpunten van Johan won Con Zelo de wedstrijd met 2-0. We werden kampioen en de promotie naar de 1e klasse was binnen. Regenjas en dikke sigaar In het seizoen ’94-‘95 werd onder lei ding van trainer Henk Schuijt via de na- competitie een plek in de 2e klasse afge dwongen. Piet Wever had enkele jaren bij de Hollandia Hoorn, SEW en HRC op doel gestaan en kwam in dat jaar weer terug op het oude nest. Hij vertelt: In de eerste wedstrijden werden weinig punten gehaald, maar gaandeweg de competitie werd het beter. Om kampioen te worden moesten we de laatste wedstrijd uit tegen Berkhout winnen. We kwamen met 1-0 achter door een iets te korte terugkopbal van Erik Oudeman. Tegen het einde van de 1e helft herpakten we ons. Via Mark Dekker en Jan Bruin werd het 2-1. Sensatie hing in de lucht. Het gevoel van niet meer gepasseerd te kunnen worden kwam over me heen en het elftal groeide mee in die sfeer en walste in de 2e helft over Berkhout heen. Good old Lex Ligt- hart knalde de bal van 30 meter afstand in de kruising. Het werd 5-1. Na de De jeugd Medio de jaren negentig waren de resul taten bij de junioren, die toen door Co van der Gulik werden getraind, hoopge vend. Deze jongens hadden vanaf hun pupillentijd al talrijke successen behaald. wedstrijd werden we op een plat te wagen door dorp gereden. Daarna barstte in café Nolten het feest los. Onder luid applaus werd onze Louis van Gaal, alias Henk Schuijt, in lange regenjas en met dikke sigaar, binnengehaald. Remco Broersen en Lex Ligthart herinneren zich Henk als iemand die met zijn humor van de groep een team maakte en zo het maximale eruit haalde. In de voorbespreking beperkte hij zich meestal tot het geven van de opstelling. Hij wist namelijk als geen ander dat als de bal éénmaal aan het rollen werd gebracht, iedereen vergat wat zijn taak ook alweer was. Het meest in het oog springende detail, dat we van Henk als trainer hebben geleerd, was, dat je de naam van de speler moest noemen die je wilde aanspelen. Als hij dat dan demon streerde, kon het gebeuren dat er twee verschillende namen achter elkaar wer den geroepen. Zo kwam de bal dus altijd goed aan. Een jaar later moesten we het gewonnen terrein al weer prijsgegeven. Door blessures en het feit dat de junioren toen belangrijker werden dan de selectie, was degradatie in 1996 naar de 8e klas KNVB een feit. De naam 3e klas afdeling werd toen vervangen door 8e klas KNVB. 1988 Gevraagd een jeugdtrainer voor de junioren. Reacties naar Jan Hogerheijde. 1989 Con Zelo 1 wordt 6e in de eerste klas. John Doodeman scoort 15 doelpunten in 22 wedstrijden. 1990 Het eerste degradeert naar 2e klas. Het voetbalelftal van de Sint Janschool behaalt een 5e plaats bij de Nederlandse schoolkampioenschappen. Er komt een nieuw trainingsveld achter het zwembad. SCHAGEN In een recht streeks degradatieduel boekte DWOW in de tweede klasse een zwaarbevochten zege op Con Zelo. De Waarlanders degrade ren nu rechtstreeks naar de achtste klasse. DWOW speelt een beslissingswedstrijd om de gradatie tegen Graftdjjk. DWOW-ConZelo Eindstand 2-0 (0-0) 20-27 20-26 20-19 20-16 20-15 KSV Berdos* Huiswaard ALC Winkel* HSV Sport 20-44 BKC 20-43 DWB 20-31 DWOW 20-30 Con Zelo 20-29 ASV55 20-29

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 27