1982 1983 1984 24 Een juniorenteam uit 1981 met begeleider en trainer In dat jaar vierde de vere niging het 50-jarig bestaan. Van links naar rechts. Voor: Raoul van Oijen, Frank Zuijdam, Vincent Wester, Frank Bruin, Patrick Leloux, Rob Weel. Boven: Johan Bakker, Edwin Rustenburg, Erik Bommer, Edwin Schuijt, Ivan Dekker, Evert Snee- boer, Robert Stam, Nico Wester. Con Zelo is winnaar van de Fair Play Cup. Er wordt ook getraind achter De Posthoorn. Er wordt een beslissingswedstrijd gespeeld in Warmenhuizen. Con Zelo wint met 2-0 van Koedijk en promoveert naar de 1e klas. Shirtreclame van L&J Stoop voor het eerste elftal. Er wordt een bron geslagen en een regeninstallatie aangeschaft, zodat het bestuur in droge periodes zelf kan beregenen. had gekregen: Effe stampe en weer door gaan. Ben Krijnen vervolgt: De menta liteit van de mannen uit Waarland was ook veel anders. Veel minder piepers, veel minder gezeur en fysiek veel harder. In Amsterdam was het allemaal veel minder direct. Ik herinner me nog een training. Het was flink koud die avond. Wim Bos kwam in aanraking met een te hoog opgestoken been van een andere speler en kreeg als gevolg daarvan een behoorlijk gat in zijn hoofd. In Amsterdam zou zo iemand bij een dergelijk incident onmiddellijk per ambulance worden afge voerd en de eerste veertien dagen niet op de training komen. Willem trok zijn ijsmuts iets verder over zijn bebloede hoofd. De gedachte aan een pleister of eventueel een dokter kwam bij niemand op en de training werd gewoon voortgezet. Ook een ander voorval bij de wedstrijd Hauwert-Con Zelo staat me nog zeer bij. Bij een kopduel raakte Siem Hoek twee tanden met wortel en al kwijt. We hebben er nog naar gezocht. Ik stelde Siem voor te stoppen. Ik vond het toch wèl wat worden. Siem stond me aan te kijken en snapte er hele maal niets van. ‘Ik voetbal toch niet met mijn gebit’, was zijn antwoord. En Siem ging vrolijk verder met een dikke wang, bloed uit de mondhoeken. Een echt team Het verblijf in de kelder van de afdeling duurde slecht één jaar. In 1980 promoveerde het eerste en ging spelen de 2e klasse. Ben Krijnen vertelt verder: Zonder iemand te kort te willen doen, want je doet het met elf man plus je re- servespelers, wil ik toch Bert Kuijs, Henk Schuijt, Sam Stoop, John Doodeman en Jan Ruiter opnoemen. Bert was een enorm goede laatste man en had een zeer goede timing en sliding. Henk was heel slim, John een heel goede voetballer en Jan razend snel. Iets minder getalenteerd was Sam Stoop. Maar hij was wél een man met een enorme wilskracht en inzet en een zeer goede natuurlijke conditie. Geweldig vond ik het om met die jongens te voetballen. Verder heb ik altijd bij Con Zelo met zeer goede doelverdedigers gespeeld. Een goede sluitpost is heel belangrijk. De eerste doelman waar ik mee speelde, was Adrie Pancras, later John Nolten en daarna Piet Wever. Alle drie echt heel goede keepers. Een echt team op de mat, of beter gezegd op het veld, en niet te vergeten onze vlagger Arie Groen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 24