I y voor Piet Benefiet” Con Zelo bestaat 40 jaar. Trainer, begeleiders, vlag- ger en eerste elftal gaan op de foto. Van links naar rechts. Voor: Nico de Waard, Adrie Pancras, Wim Dekker Wz., Henk Schuijt, Wim Bos, Wim Dekker Dz., Nico Tesselaar, Gerard Boekel. Boven: Joop Ligthart, Thijs Dekker, Gerard Stoop, Jos Dekker, Bert Kuijs, Nico Nolten, Ad Boekel, Siem Tesselaar, Arie Groen. gesproken. Ik moest leren wat een ‘skuttel- jacht was en wat de woorden loof, an de reet, in binnen en in buiten betekenden. Ik vind de uitdrukking ‘van werken met een kruiwagen krijg je lange armen en wijde neusgaten van André Dekker nog steeds één van de mooiste die ik gehoord heb. Effe nazitte Opvallend ook vond men het nazitten. Het was niet de gewoonte dat men na een verga dering of wedstrijd meteen naar huis ging. Eerst moest nog effe worden nagezeten. Ben Krijnen merkt op: Ik was gewend om na de wedstrijd met enkele van mijn maten nog even na te zitten, even nakletsen onder het genot van een frissie. Bij Con Zelo was dat toch heel anders. Ten eerste zat je met alle jongens na in het Dorpshuis en ten tweede zag je zelden iemand een frissie drinken. Wat ik dan hoorde was: ‘Jan’. Meer hoefde je niet te zeggen en er stond weer een blad bier. Nu was ik al geen drinker, maar dit tempo kon ik echt niet bijhouden. Ook wat betreft het voetbal moest Ben wennen. In Amsterdam voet- In het seizoen ’73-’74 vond onder leiding van Peter Winkel een opleving plaats. Het resultaat was een promotie naar een 2e klas se. Enkele jaren later, in 1979, speelde ech ter het eerste weer op het niveau van de 3e klasse afdeling. Twee tanden kwijt Kleinzerig was men niet. Zeker niet als je in het team speelde van Piet Grootjes, Gerard Boekel, Kees Pankras, Sam Stoop, Wieger Tielkemeijer, Kick en Siem Tesselaar. Zo zei Piet Grootjes, commando van beroep, altijd als iemand een schop tegen zijn benen Uit het Noord-Hollands Dagblad van augustus 1978. 1979 Het eerste elftal degradeert. De beslissingwedstrijd tegen Sint George wordt met 1-2 verloren. 1980 Gerrit Zuijdam is 25 jaar bestuurslid en dan te weten dat hij zelf nooit heeft gevoetbald. Het eerste wordt kampioen en gaat een klasse hoger spelen. 1981 Het gouden jubileum wordt op grootse wijze gevierd. Er zijn tal van activiteiten met diverse toernooien. Jan Bruin heeft een boekje geschreven: 50 jaar MET IJVER. WAARLAND Onder het motto „Benefiet voor Piet” speelt het vijfde voetbal-elftal van Con Zelo van avond een wedstrijd tegen RKWS 5 ter ere van het afscheid van Piet Houtenbos. Deze moet wegens een achillesblessure stoppen met voet ballen. Hij liep die op tijdens een wedstrijd tegen Dirkshorn, waarin hij tevens zijn tiende goal scoorde. Ais alles meezit zal Piet vanavond om zeven uur wel de aftrap voor zijn rekening nemen. RKWS 4 kwam vorig seizoen in dezelfde klasse uit als Con Zelo en werd toen kampioen. balde ik derde klas KNVB. We trainden en voetbalden met toch wat meer accent op techniek, veel met de bal doen en veel positievoetbal. Mijn eerste ervaringen met de training bij Con Zelo, onze trainer was toen Peter Winkel, weet ik nog heel goed. Ik dacht echt dat ik naar de verkeerde avond was gekomen. Ik wist wel dat er ook Con Zelo handbal was, maar was niet op de hoogte van een afdeling atletiek. Ik geloof dat we meer dan een half uur aan het rondjes lopen waren en geen bal gezien hadden. De rest van de training was ook niet op een bepaalde visie afgestemd. Aspecten als techniek en tactiek kwamen niet aan de orde. Heel anders dus. 23

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 23