1976 1977 1978 22 Cor Dekker Cz. speelde jarenlang in de voorste gelederen van Con Zelo en maakte in oktober 1966 zijn 300e doel punt. Van links naar rechts. Kees Pankras, Gerard Stoop, Ans Dekker, Gerard Hoebe, Cor Dekker Cz., Peter Volkers, Ad Boekel, Gerard Boekel, Wim Dekker Dz., Jan Bruin, Henk Dekker Wz., Theo Dekker Dz., Cor Dekker Dz. Volop huldigingen: Siem Houtenbos 25 jaar, Piet Wever 28 jaar, André Doodeman en Jaap Pankras 30 jaar. Jan Bruin ontvangt een gouden speld voor al zijn verdiensten. Bericht: Het komt meerdere malen voor dat elftallen onvolledig zijn bij het vertrekpunt bij café Nolten en op het voetbalveld. Eindelijk is er verlichting op het trainingsveld. Nieuw bloed De komst van de nieuwbouw rond de jaren zeventig had tot gevolg dat Waar land in die tijd te maken kreeg met import. Ook bij Con Zelo was dit merkbaar. Zo kunnen spelen, maar ze kunnen vanaf de achterlijn nog geen bal op één meter nauwkeurig op de middellijn aanspelen. Daarin had hij nog gelijk ook, aldus Ge rard Boekel, die vanaf ’64 dertien sei zoenen in het eerste elftal van Con Zelo meedraaide. Hij heeft zodoende heel wat trainers meegemaakt. Zo ook Paul Verra, die ondanks zijn goede en zware trainingen niet kon voorkomen dat Con Zelo in 1970 naar de derde klas afdeling degradeerde. dat men ook tot de voetballers behoort die in hogere regionen zouden kunnen meespelen. Trainer Zuidema uit Den Helder, een oud-prof van SVV, wees daar de eerste training van het nieuwe seizoen heel fijntjes op. Sommige mensen van ons denken dat ze in het betaald voetbal voorbaat negatief hoefde te zijn. Sieb Schouten verwoordt het als volgt: Hun mening lieten zij elkaar vrij rechtstreeks weten. Als je wat vertelde en men maakte de opmerking: ‘Ja, denk!’, dan kon je er gevoeglijk van uit gaan dat men je woorden in twijfel trok. De gemeenschapszin resulteerde ook in het collectief aanpakken van allerlei za ken die gedaan moesten worden. Een veiling voor het Dorpshuis bracht veel geld op en veel werk werd pro Deo ver richt. Sieb verhaalt verder: Typische West- friese woorden en uitdrukkingen moest je in je vocabulaire opnemen. Dat was nodig want tijdens de wedstrijden en de vergaderingen werd vaak Westfries werd Con Zelo o.a. versterkt door de Amsterdammers Wieger Tielkemeijer en Ben Krijnen, beiden uitkomend voor het eerste, en Sieb Schouten. Deze laatste was naast voetballer en scheids rechter ook bestuurslid. Deze nieuwkomers moesten in het begin ervaren dat het er in Waarland anders aan toe ging dan ze gewend waren. De dorpsgemeenschap was zodanig hecht dat men het gevoel kreeg dat men elkaar, ondanks alle ge moedelijkheid, in de gaten hield en dat men over elkaar een uitgesproken mening had. Een mening overigens die niet bij

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 22