Waarland, februari 2006. 1970 1971 1972 20 Een tevreden bestuur en een geslaagd eerste elftal na het behalen van het kampioenschap in 1961. Van links naar rechts. Voor: Cor Dekker Dz., Co Wever, Wim Dekker Wz., Piet Wever, Gerard Smit. Midden: Theo Dekker Dz., Henk Dekker Wz., Frans Veul, Cor Dekker Cz., Piet Dekker Dz., Nic Jonker. Boven: Gerrit Stoop, Jaap Bakker, Siem Houtenbos, Gert Zuijdam, Gert Jonker, Siemen de Jong, Frans Danenberg. Er komt een jeugdbestuur. Con Zelo 1 verliest de beslissingswedstrijd tegen Blokkers met 2-1 en degradeert naar de laagste klas. De vereniging viert haar 40-jarig jubileum. Met één punt minder dan VZV behaalt het eerste elftal de tweede plaats. De vereniging krijgt van de KNVB een bondsvlag. Jan Doodeman komt in het bestuur. Een man met veel idealen. Gepoetste schoenen Tot slot nog een anekdote van Cor Dekker Dz. Het gebeurde in de wedstrijd tegen Westfriezen. Ik moest mijn schoenen poetsen, maar er was geen schoensmeer in huis. Op aanraden van mijn moeder Ook Wim Dekker Wz. die vanaf 1958 de vaste keeper was, heeft deze tijd meege maakt. Niet alleen de glorietijd maar ook de jaren dat het daarna in sneltreinvaart bergafwaarts ging. Van de 4e klasse KNVB zat de club weer binnen korte tijd in de 3e klasse onderafdeling. Wim, die trots is dat hij later nog tot clubspeler van de eeuw werd gekozen, raakte in zijn glorietijd in een wedstrijd tegen ZAP geblesseerd. Hoewel hij de wedstrijd nog heeft uitgespeeld, wezen de volgende dag de foto’s in het ziekenhuis uit dat hij een gebroken kuitbeen had. Hiermee werd in feite wel aangegeven, dat ze in die tijd geen kleinzerige jongens waren en doorgingen tot het bittere eind. gebruikte ik kachelglans want dat was, zo zei ze, ook zwart. Het voetbalveld was nat, mijn schoenen werden nat en mijn schoenen gaven daardoor zwart af. Iedereen die de bal kopte, kreeg een zwarte kop. Ik heb toen mijn zakdoek maar uit mijn diesek gehaald en mijn schoenen schoongemaakt. En verder... Tot zover de herinneringen van spelers aan de beginjaren van Con Zelo. In alle verhalen en anekdotes overheerst het plezier in het spel en komt vooral de in zet van de spelers tot uitdrukking. Er was niet of nauwelijks sprake van tactiek. Het was toch bovenal de tijd van hard lopen en keihard werken. In de beschreven pe riode van de eerste dertig jaren van de vereniging kreeg Con Zelo een vaste en vertrouwde plaats in de Waarlandse ge meenschap. Een plaats die ze tot op de dag van vandaag heeft behouden. Met dank aan: - Arie Boekel, Piet Bruin, Cor Dekker Dz., Henk Dekker, Jaap Dekker, Wim Dekker Wz.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 20