Woord vooraf Joop Zutt, voorzitter. 1 Trientje Ruiter begon in 1943 met haar dagboek. vanaf het eerste uur tot vandaag. Nee, in samenspraak met de jubileumcommissie van de vereniging is er de voorkeur aan gegeven om leden en oud-leden aan het woord te laten. Vaak zijn het hilarische gebeurtenissen waar men met plezier aan terugdenkt. Natuurlijk komen de ups en downs aan bod waarin het vlaggenschip van de vereniging - het eerste elftal - centraal staat. Daarnaast vindt u in de zijlijn de beknopte geschiedenis van de 75-jarige in vogelvlucht. Ik vertrouw erop dat de trouwe lezers van Toendertoid de voetbalverhalen kunnen waarderen. Voor een aantal leden en oud- In 1994 ontving u voor de eerste keer een special van Toendertoid ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de parochie, in 1995 gevolgd door een exemplaar waar in de oorlogsjaren, zoals beleefd door Waarlanders, werden beschreven. Met nummer 28 van Toendertoid heeft u op nieuw een special in handen. Ditmaal komt de jarige voetbalvereniging Con Zelo uit voerig aan bod. In de artikelen is niet geko zen voor een chronologische beschrijving In dit nummer vindt u ook een eerste af levering uit het dagboek van Trientje Ruiter. Zij schreef dit in 1943. Trientje, lichamelijk gehandicapt, woonde met haar ouders, broers en zus in het molenhuis van de Schaapskuilpolder. Door haar handicap kwam zij nauwelijks de polder uit. Alles wat in haar ogen interessant was, werd door haar beschreven. Verder in dit num mer: nieuws van vijftig jaar geleden, de 15e aflevering over het onderwijs, een virtuele wandeling over de Waarddijk en het levensverhaal van de oudste bewoonster van Waarland. Met elkaar is het weer een dik nummer geworden. Genoeg stof voor enkele genoeglijke uurtjes leesplezier. Begin dit jaar is ons onderkomen in het Dorpshuis in gebruik genomen. Kasten en rekken beginnen zich te vullen met documenten, foto’s en curiosa die onze leden hebben geschonken. Om het een en ander te ordenen, te documenteren en te rubriceren kan de Stichting Waarland van Toen best wat hulp gebruiken. Heeft u interesse? Even een belletje naar het bestuur. Mogelijk ten overvloede meld ik nog maar eens dat bij onze penningmeester Jeanet Stroet (tel. 0226-421574) nog steeds verzamelbanden verkrijgbaar zijn evenals reeds verschenen nummers van Toendertoid. leden van Con Zelo is dit nummer van Toendertoid mogelijk een eerste kennis making met ons tijdschrift en misschien een goede aanleiding zich aan te melden als lid van de Stichting Waarland van Toen. JANUARI VRIJDAG 1 Nieuwjaar

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 1