19 De prijs van de gewonnen finale om het Gouden Kruis. 1967 Midvoor Cor Dekker Cz. wordt voor zijn driehonderdste doelpunt gehuldigd. 1968 Op 5 juni slaat wethouder W. Dekker de eerste paal van het Waarlands Dorpshuis. Ruim een jaar later is het gebouw klaar en kan Con Zelo gebruik maken van vier kleedkamers. 1969 Er worden twintig reclameborden geplaatst om het A-veld. dienstplicht in Indië moest vervullen. In feite was ik die dag niet capabel om te voetballen maar ik heb toch maar meege daan. De wedstrijd wonnen we en dat hebben toen ook nog gevierd. Ook Henk Dekker Wzn. herinnert zich nog als klein jochie het voetbal uit die tijd. We maakten een ronde bal van pa pier met daaromheen elastiekjes, geknipt uitfietsband. Zo hadden we een stevig trapballetje. Daarna kwam de tennisbal. Wat een verbetering. Voetballen op klom pen met een tennisbal in lang gras. Zie je dat voor je. Als je 11 jaar was, mocht je op de voetbal. Als tenue trok je een korte broek met een wit overhemd aan. Voetbalschoenen van een ander, meestal één of twee maten te groot, maar je voel de je eigen er groós mee. Het waren voet balschoenen met een harde neus. Daardoor had je lang niet dat balgevoel zoals tegenwoordig. We hadden ook een bal met een veter. Als je die op je hoofd kreeg, had je de hele dag koppijn. Bij KSV moesten we voetballen op een veld waar altijd schapen liepen. Die werden er dan voor de wedstrijd vanaf gehaald. Onder de stront kwam je dan van het Feest in Waarland. De voetbalcarrière van Cor Dekker Dz. begon in 1951, het seizoen dat Con Zelo naar de 2e klasse onderafdeling pro moveerde. Hij maakte de periode mee van de gouden jaren en was één van de negen Dekkers die in 1961 met het elftal doorstootte naar de 4e klasse KNVB. De promotie werd veilig gesteld in de wedstrijd tegen Monnickendam, die op een snikhete avond werd gespeeld. Er kwam toen heel wat volk kijken. Zij zagen dat na vijfendertig minuten Cor Dekker Cz. snoeihard in de bovenhoek scoorde, nadat hij eerst drie man had gepasseerd. Vijf minuten later doelpuntte Frans Veul met een schitterende lob. Hoewel er voor rust bij een gedrang aan spelers voor het doel nog een tegendoel punt viel, wist men de stand zo tot het einde van de wedstrijd te houden. Dit ge beurde onder de bezielende leiding van trainer Gerrit Stoop, die niet alleen de trainingen gaf maar ook nog de masseur was. Henk Dekker zegt: Gerrit was een harde werker met een hard schot. Hij kon enorm hard koppen. Zijn techniek was daarentegen iets minder. Hij herinnert zich nog goed dat Gerrit na de wedstrijd tegen Vrone om de 1e plaats, die we dankzij mijn twee doelpunten wonnen, me om de nek vloog en me spontaan begon te zoenen. Typisch Gerrit Stoop. En opvallend in die tijd was dat Dirk Dekker Dz. altijd met een alpinopet op voetbalde. Anders kwam zijn haar in de war. Het jaar vóór promotie won Con Zelo tegen USVU 2 op het terrein van Alk- maarse Boys ook nog met 4-1 de finale om het Gouden Kruis. Omdat deze com petitie nadien niet meer werd gespeeld, is het Gouden Kruis in bezit gebleven van Con Zelo. Uitgezonderd Con Zelo staan er alle clubs op vermeld, die ooit gewonnen hebben. veld en moest je je eigen schoon wassen in het schapenhok waar drie a vier kranen met koud water waren. Ik weet nog dat de voetbal achter de kerk kwam. Dat was wel handig, want je kon dan tijdens J het Lof van drie uur, waar ik altijd heen moest, de mensen op het veld horen. Van bidden kwam dan ook weinig terecht.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 19